Netflix Vista – tak zaawansowany streaming może przerazić

Parodia „Black Mirror” w najnowszym wideo Netflix Vista może być rzeczywistością w najbliższej przyszłości – ale czy tego chcemy?

Netflix Vista

Pewnie nie raz czułeś się nieswojo oglądając serial „Black Mirror” (z ang. Czarne lustro). Przyszłość prezentowana w tym serialu jest bardzo bliska czasów, w których obecnie żyjemy: To nie jest epizod. To nie jest marketing. To jest rzeczywistość.

Serial Netflixa pt. „Czarne lustro” to antologia science fiction obejmująca wizje bliskiej przyszłości, w której mroczna strona ludzkiej natury wypacza największe technologiczne wynalazki. Są to historie społeczno-obyczajowe rozgrywające się w różnej perspektywie czasowej.

Poruszane w serialu sprawy nie są nierealne, mogą dotyczyć wszystkich, a każdy odcinek serii jest odzwierciedleniem naszej cywilizacji oraz zapowiedzią konsekwencji, które mogą doprowadzić do jej upadku, jeśli świat podąży w złym kierunku. Black Mirror porusza problemy: przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na życie ludzi a także podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych, gdzie nic już nie jest prawdziwe.

Introducing Netflix Vista | Black Mirror
Introducing Netflix Vista | Black Mirror

Nowa reklama Netflixa ostrzega: Nie chodzi o to, czy chcesz tego, ale czy jesteś gotowy na to? Czy jesteś gotowy? W rzeczywistości to trochę przerażająca wizja – ale jak zawsze jest strach przed nowym, nieznanym.

Zobacz wideo pt. Introducing Netflix Vista | Black Mirror [HD]:

Czy po obejrzeniu mocie wrażenie, że Netflix próbuje nam powiedzieć, abyśmy zrobili sobie przerwę od wszystkich nowinek technologicznych i od oglądania seriali także? A Wy co będziecie oglądać w ten weekend?  (sic!)

źródło: Netflix