Nowy Adobe Acrobat Reader na iOS-a i Androida

Firma Adobe udostępniła nową aplikację Acrobat Reader na urządzenia mobilne z darmową funkcją skanowania dokumentów i zapisu do pliku PDF.

Adobe Acrobat Reader mobile app (iOS i Android)

Mobilna wersja aplikacji Acrobat Reader firmy Adobe wraz z najnowszą aktualizacją stała się właśnie dużo bardziej użyteczna niż była dotychczas. Każdy smartfon posiada obecnie wbudowany czytnik dokumentów PDF, do którego nie potrzeba instalować dodatkowego oprogramowania. Adobe postanowiło zaoferować dodatkowe funkcje do swojego mobilnego Readera, aby zdobyć więcej użytkowników.

Uaktualniona aplikacja Acrobat Reader na urządzenia z systemem Android i iOS jest teraz wyposażona w całkowicie darmowe narzędzie do skanowania, które umożliwia użytkownikom skanowanie dowolnych dokumentów. Każdy zeskanowany obraz można teraz zapisać w dokumencie PDF, który można przesłać dalej lub przechowywać w aplikacji lub pamięci smartfona.

W rzeczywistości, aplikacja oferuje dużo więcej funkcji umożliwiających dodawanie do plików PDF różnych dokumentów, tabel, obrazów lub prostych notatek. Aplikacja pozwala użytkownikom skanowanie wielu stron dokumentów i zapisu ich do jednego lub wielu pliku.

Twórcy aplikacji twierdzą, nowy Acrobat Reader na smartfony potrafi poprawić jakość obrazu otrzymanego z kamery za pomocą dodatkowych funkcji wykrywalności krawędzi, korekcji perspektywy i ostrości obrazu. Dzięki nowym możliwościom appki, dokumenty mają być jeszcze dokładniejsze.

Adobe Acrobat Reader - screen aplikacji mobilnej Adobe Acrobat Reader - screen aplikacji mobilnej

Warto podkreślić, że aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu – wystarczy ją uruchomić, zrobić zdjęcie dokumentom, a aplikacja praktycznie sama zrobi resztę. Każde zdjęcie przechodzi przez złożoną automatyczną obróbkę w edytorze o nazwie Adobe Sensei. Jest to zestaw inteligentnych usług, które zostały zaimplementowane w programie Adobe Document Cloud (z aplikacjami mobilnymi w zestawie).

Zobacz jak działa skanowanie w nowej wersji aplikacji Adobe:

Najważniejsze funkcje nowej wersji aplikacji:

 • Szybkie otwieranie dokumentów PDF z wiadomości e-mail, sieci i dowolnych aplikacji obsługujących funkcję udostępniania.
 • Dodawanie adnotacji i recenzowanie plików PDF (notatki, narzędzia rysowania, komentarze)
 • Skanowanie dokumentów i tablic (skanowanie wielu stron dokumentów do jednego pliku PDF i zmiana ich kolejności w w dowolny sposób).
 • Ulepszanie obrazów z aparatu dzięki usprawnionym funkcjom: wykrywania granic, korekty perspektywy i ostrości tekstu.
 • Szybkie wypełnianie formularzy PDF przez wpisywanie tekstu w pola.
 • Elektroniczne podpisywanie dokumentów PDF.
 • Drukowanie dokumentów z urządzenia z systemem Android.

Funkcje płatne (możliwość wykupienia subskrypcji programu Acrobat Pro DC za pomocą funkcji kupowania w aplikacji):

 • Zmienianie kolejności, obracanie i usuwanie stron w plikach PDF.
 • Tworzenie plików PDF.
 • Konwertowanie plików pakietu Microsoft Office i obrazów na format PDF.
 • Eksportowanie plików PDF do formatu Word lub Excel (.docx, .xlsx)

Nowy Adobe Reader pobierzesz na Androida i iOS-a, ze sklepu App Store i Google Play.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Adobe – New Acrobat Reader Delivers Free Mobile Scanning to Hundreds of Millions of People