Program wymiany multi-touch dla iPhone’a 6 Plus

Firma Apple uruchomiła wczoraj nowy program wymiany ekranów multi-touch dla właścicieli smartfonów iPhone 6 Plus.

Program wymiany multi-touch w iPhone'ie 6 Plus

Nowy program naprawy dotyczy tylko telefonów iPhone 6 Plus, których użytkownicy mogą doświadczać brak reakcji wyświetlacza na dotyk. Według Apple’a, niektóre urządzenia iPhone 6 Plus mogą wykazywać problemy z działaniem Multi-Touch. Zwykle taka sytuacja zdarza się, gdy iPhone upadnie na twardą powierzchnię, powodując uszkodzenia i problemy w działaniu ekranu dotykowego. W ramach programu naprawczego/wymiany, Apple będzie naprawiać uszkodzone urządzenia iPhone 6 Plus w cenie 149 dolarów, a w Polsce 699 zł.

Klienci, którzy zapłacili więcej niż 699 zł za naprawę iPhone’a zanim został uruchomiony program (przed 17 listopada 2016 r.) mogą ubiegać się o zwrot nadwyżki, kontaktując się z centrum pomocy Apple’a.

Właściciele iPhone’ów 6 Plus zaczęli skarżyć się na działanie ekranu dotykowego multi-touch już w sierpniu tego roku, kiedy to serwis iFixit opublikował wideo podkreślające wadę ekranu. Wadliwe ekrany mają migoczący szary pasek u góry wyświetlacza , a sam ekran przestaje reagować całkowicie lub jest mniej czuły na dotyk.

Problem spowodowany jest prawdopodobnie wadliwą konstrukcją układów lutowanych na płycie głównej smartfona, co sjest bardzo trudne do naprawienia. Spekulowano, że problem może być związany z tą samą wadą, która odpowiadała za aferę „bandgate” w tym konkretnym modelu.

Osoby, które mają iPhone’a 6 Plus z problemami multi-touch mogą odwiedzić autoryzowanym serwis Apple’a lub sklepu detaliczny firmy i sprawdzić, czy ich model kwalifikuje się do naprawy w ramach płatnego programu wymiany za 699 zł.

źródło: Apple – Multi-Touch Repair Program for iPhone 6 Plus