Nowe narzędzia Material Design od Google’a

Firma Google udostępniła kolejny pakiet narzędziowy pomagający projektować i tworzyć prototypy w Material Design.

Material Design (material.io)

Projekt Material Design został ogłoszony w 2014 roku jako spójny język projektowania dla stron internetowych i aplikacji mobilnych na Androida. Google obecnie udostępnia coraz więcej darmowych materiałów i narzędzi pomagających tworzyć w Material Design.

pomimo, że już istnieje serwis Google Design jako ogólny zasób dla projektantów i programistów Androida, to firma uruchomiła nowa witrynę Material.io w celu jeszcze lepszego zaprezentowania języka projektowania oraz zapewnienia szybkiego dostępu do zasobów i wytycznych. Sama strona ma służyć także jako przykład najnowszych wskazówek wizualnych, które są zalecane przez Google’a.

Nowe narzędzie Gallery pozwala na łatwe współdzielenie i wspólną pracę nad projektem z zespołem. Wizuale i projekty interaktywnych makiet mogą być przesyłane i udostępniane w postaci prostej prezentacji internetowej. Z kolei osoby oglądające projekt mogą wyrazić swoje opinie w konkretnych odstępach czasu – podobnie jak w przypadku wideo na YouTube’ie lub w Google Drive.

Gallery na Material.io
Gallery na Material.io

Galeria organizuje również obrazy, prototypy i inne materiały projektowe w jednym miejscu. Kontrolowanie kolejnych wersji umożliwia łatwe zarządzanie projektami, ponieważ masz kontrolę nad postępem prac i nad tym kto do czego ma dostęp.

https://youtu.be/jE1EU1ACe6s

Remixer umożliwia programistom i projektantom dokonać poprawek projektowych w czasie rzeczywistym na urządzeniu. Takie aspekty jak palety kolorów i animacja czasu na Androidzie, iOS-ie i interfejsach sieciowych można regulować w locie i na wielu urządzeniach za pośrednictwem chmury. Remixer jest obecnie jedynym dostępnym narzędziem na GitHub.

źródło: Google Design – Design Is Never Done