Wideo przedstawiające historię Apple.com od 1996 do 2016 roku

Obejrzyj niesamowite 3-minutowe wideo prezentujące dwie dekady z historii strony internetowej Apple’a – od 1996 do 2016 roku.

20 lat strony Apple'a w 3 minuty (wideo) od 1996 do 2016 r.

Strona Apple.com obchodziła kilka dni temu swoje dwudziestolecie. W sieci pojawiło się wideo, które pokazuje jak wygladała strona internetowa apple.com po najważniejszych dla firmy z Cupertino wydarzeniach. Na kolejnych ujęciach możesz zobaczyć jak zmieniała się strona główna Apple’a od 1996 roku do dzisiaj.

W ciągu 3 minut możemy zobaczyć w jaki sposób Apple przeszło drogę od firmy komputerowej produkującej komputery Mac do giganta elektroniki użytkowej. Strona WWW doskonale oddaje przełomowe momenty w historii firmy, od wprowadzenia na rynek 15 lat temu pierwszego iPoda po premiery iPhone’a czy iPada. Wygląd witryny pokazuje także jak zmieniały się trendy w projektowaniu stron internetowych i ewoluowały od skeumorficznych elementów do płaskiego wyglądu znanego z systemu iOS 7.

To niesamowite jak bardzo grube i nieporęczne wydają się starsze produkty takie jak MacBook Pro z 2008 roku, który wówczas uchodził za wzór nowoczesnego designu.

Konstrukcja i interfejs strony internetowej firmy Apple również zmieniała się dramatycznie a wraz z upływem czasu rozrastała się paleta produktów dodawana do menu. Oprócz produktów, na stronie startowej pojawiały się także istotne wydarzenia w historii Apple’a, w tym odejście Steve’a Jobsa w 2011 roku.

Polecam ten 3-minutowy film z wizerunkami strony apple.com, który przypomina stare czasy:

źródło: YouTube waxonaxon