Kodak Ektra – smartfon wyglądający jak aparat vintage

Kodak zaprezentował nowego smartfona Kodak Ektra, który wygląda trochę jak klasyczny aparat fotograficzny.

Kodak Ektra

Jeśli nawet nie interesujesz się fotografią, to i tak prawdopodobnie na pewno doskonale kojarzysz markę Kodak. Firma od lat specjalizuje się w fotografii klasycznej i cyfrowej, a teraz po raz kolejny próbuje swoich sił na rynku smartfonów. Kodak, zgodnie z zapowiedziami, próbuje przypomnieć o swoim istnieniu wprowadzając smartfona, który wyglądem i specyfikację oczywiście nawiązuje do tradycji fotograficznej Kodaka.

Pierwsza propozycja Kodaka w postaci smartfona IM5 nie odniosła spektakularnego sukcesu, o którym marzono. Czy Kodak Ektra znajdzie swoich zwolenników?

Smartfon Kodak Ektra wygląda bardziej jak współczesny cyfrowy aparat fotograficzny. Duży obiektyw wystające z obudowy jest pierwszą oznaką, że mamy do czynieni ze smartfonem przeznaczonego do robienia zdjęć. Ciemne skórzane etui przypomina to na stare aparaty kieszonkowe, co może ucieszyć wielbicieli stylu vintage. To, że Kodak Ektra jest smartfonem przemawia zakrzywiony uchwyt na jednym z boków oraz specjalny przycisk migawki na górze.

Skórzane etui na smartfona Kodak Ektra?

Co wyróżnia smartfona Kodak Ektra?

Pod dużym obiektywem, skrywa się czujnik 21 MP wyprodukowany przez firmę Sony. Ze względu na dużą rozdzielczość, Kodak Ektra powinien masowo wykonywać zdjęcia z uchwyconymi najmniejszymi szczegółami. Obiektyw posiada przysłonę f2.0, a także jest wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Aparat jest przystosowany także do wykonywania zdjęć w nocy, dzięki podwójnej lampie błyskową LED i technologii Arcsoft Night Shot. Niestety, nie możemy wypowiedzieć się na temat jakości obrazu ponieważ nie testowaliśmy jeszcze smartfona Kodak Ektra. A co z wielbicielami selfie? Ektra wyposażony jest również w przedni aparat o wysokiej rozdzielczości 13 MP.

Kodak Ektra

Po stronie oprogramowania, domyślna aplikacja Aparat jest wyposażona w cyfrową funkcję „Scene Selection Dial”, która powinna zaspokoić potrzeby entuzjastów fotografii. Dostępne są różne tryby fotografowania, takie jak z ręki, krajobraz, zdjęcia sportowe i makro.

Kodak Ektra wyposażony jest standardowo również w szereg mobilnych aplikacjach do edycji zdjęć. Na smartfonie domyślnie zainstalowane są takie appki jak Snapseed i takie kobyły jak Adobe Lightroom, VSCO oraz szalenie popularna Prisma.

Specyfikacja techniczna Kodak Ektra

Smartfon posiada procesor deka-rdzeniowy MediaTek Helio X20, 3GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej o kartę pamięci, baterię o pojemności 3000 mAh, 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli.

Kodak Ektra działa pod systemem Android 6.0 Marshmallow. Niestety, nie ma słowa o ewentualnej aktualizacji do Androida 7.0 Nougat.

Smartfon Kodak Ektra w poziomie z uruchomionym wyświetlaczem

Smartfon Kodaka będzie sprzedawany w grudniu tego roku w cenie Ektra rozpocznie się w grudniu w cenie 499 € (ok. 2 155 zł). Modele Ektra będą dostępne na razie tylko na terenie Europy – jeśli okaże się, ze będzie popyt z pewnością sprzedaż zostanie rozszerzona na inne rynki.

Co myślicie o smartfonie Kodaka?

Więcej na tem smartfona przeczytasz na oficjalnej stronie: kodakphones.com