Blek aplikacją tygodnia w App Store

W tym tygodniu bezpłatną aplikacją tygodnia jest wyjątkowa aplikacja Blek – zwycięzca wielu nagród dla gier mobilnych.

Blek - za darmo do pobrania w ramach Free App of The Week

W ten czwartek, w sekcji Free App of The Week w sklepie App Store udostępniono grę mobilna Blek. Ten tytuł zdobył już bardzo wiele nagród, między innymi tytuł Apple Design Award-Winner, a przez następne kilka dni będzie można go można pobrać za darmo na iPhone’a i iPada. Regularna cena gry w wersji na iOS-a to ok. 3 euro.

Zasady gry w Blek są proste: rysujemy kształt, który jest powielany, jednak wzór musi być tak narysowany, aby przechodził przez kolorowe kropki. Dodatkowym utrudnieniem jest omijanie czarnych kropek. W grze nie ma żadnych rankingów, ani rywalizacji. Niektóre z poziomów są wyjątkowo trudne i skomplikowane – trzeba się wykazać szczególnymi zdolnościami myślenia abstrakcyjnego i przetrzennego.

Gra jest wyjątkową gratką dla miłośników doskonale wykonanych gier logicznych. Coraz bardziej wymyślne przeszkody mogą doprowadzić mniej cierpliwych do szału, ale satysfakcja przejścia kolejnego poziomu jest nieoceniona.

W grze jest nieskończenie wiele rozwiązań i tę samą planszę można przejść na różne sposoby – wystarczy wyobraźnia i kreatywność . Gra logiczna Blek jest świetnym sprawdzianem i trenerem dla naszych szarych komórek.

A oto klip wideo, przedstawiający grę Blek w akcji:

Grę możesz pobrać za darmo na iPhone’a lub iPada (do przyszłego czwartku 15 września) lub kupić na Androida za 15 zł. Linki do sklepów z aplikacjami App Store i Google Play, znajdziesz pod przyciskami:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play