Co się stanie, jeśli zgubisz słuchawki AirPods?

Oto co się dzieje, jeśli zgubisz lub ktoś Ci ukradnie niewątpliwie maleńkie, bezprzewodowe słuchawki AirPods od firmy Apple.

AirPods - douszne słuchawki bezprzewodowe Apple

Jednym z największych zaskoczeń wczorajszego wydarzenia Apple Special Event, było zaprezentowanie dousznych słuchawek bezprzewodowych AirPods współpracujących z iPhone’em.

Nowe douszne słuchawki AirPods są naprawdę ładne i mają dosyć futurystyczny wygląd, ale jedno z pierwszych pytań jakie nasuwa się w przypadku tego niepozornego urządzenia jest to, co się stanie jeśli słuchawki zostaną nam skradzione, zgubimy jedną z nich lub wpadnie nam na przykład do studzienki kanalizacyjnej?

Co zrobić, jeśli jakimś cudem, a raczej jest to wielce prawdopodobne, zgubimy jedną lub obydwie słuchawki? Czy firma Apple posiada jakieś rozwiązanie, aby zapobiegać tego typu zdarzeniom?

Odpowiedź jest krótka – nie. Apple mówi, że jeśli AirPodsy zostaną skradzione lub je zgubimy, to będziemy musieli sobie kupić nowe – jak w przypadku każdego innego produktu jakiejkolwiek firmy. Warto jednak zwrócić uwagę, że słuchawki są bardzo małe i drogie (799 zł) – a możliwość ich zgubienia jest bardzo prawdopodobna. Na szczęście w przypadku zniszczenia lub zgubienia jednej ze słuchawek AirPods, będzie można dokupić tylko jedną sztukę! Apple jeszcze nie potwierdziło ile będzie kosztowała jedna sztuka AirPodsów i kiedy będzie można je kupić?

Niezależnie od tego, każdy posiadacz tak malutkiego gadżetu powinien uważać podczas korzystania z niego, aby nie dać sobie wytrącić słuchawki z ucha, albo podczas wiązania butów na ulicy nie utopić ich w kanalizacji.

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods

Więcej o nowych słuchawkach przeczytasz na oficjalnej stronie słuchawek.

źródło: Business Insider – Here’s what happens if your Apple Airpods get lost or stolen