Samsung zaprezentował dwa smartwatche Gear S3

Samsung pokazał dzisiaj dwa nowe modele swoich flagowych smartwachów: Gears S3 Frontier i Gear S3 Classic.

Samsung Gear S3 frontier | classic

Koreańska firma Samsung ogłosiła dzisiaj dwa nowe modele swoich inteligentnych zegarków Gear S3 Frontier i Gear S3 Classic, które są następcami zeszłorocznego modelu Gear S2.

Nowe smartwatche posiadają oczywiście kilka ulepszeń w porównaniu z poprzednim modelem, ale nie posiadają żadnych przełomowych funkcji. I choć są to smartwatche, to praktycznie nie różnią się już wyglądem od klasycznych zegarków tarczowych. Samsung zadbał oczywiście o to, aby materiały, z których zostały zrobione były najwyższej jakości. Nowe S3 posiadają wciąż model z LTE oraz działają na własnym systemie operacyjnym Tizen Samsung…

Zegarki posiadają okrągłą tarczę, jeden z modeli posiada także obrotowy mechanizm koperty. Jedną dużą zmianą w tym roku jest wydanie klasycznej wersji Gear S3 Classic bez modułu LTE.

Specyfikacja techniczna obu S3 jest bardzo podobna: GPS dostępny niezależnie od modelu, Samsung Pay ze wsparciem dla MSP oraz NFC, większa bateria 380 mAh, szkło chroniące wyświetlacz 1,3-calowy AMOLED-owy wyświetlacz.

Podobnie jak w poprzednim modelu, posiadają także: Bluetooth i Wi-Fi b/g/n, akcelerometr, żyroskop, barometr, HRM, czujnik światła otoczenia. Nowe inteligentne zegarki mają dwurdzeniowe procesory 1,0 GHz, 4 GB pamięci wewnętrznej, 768 MB pamięci RAM, ładowanie bezprzewodowe oraz odporność na wodę i kurz (IP68). Smartwatche będą współpracować z telefonami z Androidem KitKat lub nowszym.

Aktualizacja:
Samsung niedawno otworzył program beta do testowania nadchodzącego Gear Manager for iOS, który będzie pozwalał na sparowanie zegarka Gear S2 z iPhone’em. A co z nowo ogłoszonymi smartwatchami? Czy także będą działały z iPhone’em? Wszystko wskazuje na to, że tak.

źródło: Samsung, 9TO5Google