Po 6 latach Instagram ma wreszcie funkcję zoomu

W aplikacji mobilnej Instagram wreszcie dodano tak prostą funkcję jak zoom – musieliśmy na to czekać aż 6 lat…

Instagram z funkcją zoom

Biorąc pod uwagę jak bardzo popularne jest udostępnianie zdjęć i krótkich filmów wideo na Instagramie, to trzeba uczciwie powiedzieć, że użyteczność (UX) aplikacji często nie nadąża za duchem czasu.

W zeszłym roku, Facebook, który jest właścicielem serwisu dodał do aplikacji wsparcie dla wyższych rozdzielczości oraz możliwość dodawania zdjęć w innych proporcjach niż 1:1. Teraz przyszedł czas na kolejną brakującą funkcję jakoś jest powiększanie obrazów, czyli zoom.

Jak powiększyć (przybliżyć) zdjęcia i filmy na Instagramie?

Instagram oficjalnie ogłosił dodanie nowej funkcji zoomu za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze oraz dodał wideo na Instagramie. Od teraz powiększenie filmu lub zdjęcia na Insta jest bardzo proste, wystarczy wykonać słynny gest szczypania i gotowe! W ten sposób można zrobić zoom zdjęcia lub filmu na profilu użytkownika lub podczas przeglądania ostatnio dodanych materiałów na liście obserwowanych użytkowników.

Dodanie nowej funkcjonalności nie jest niczym nadzwyczajnym, zważywszy, że aplikacja istnieje już sześć lat, a w posiadaniu Facebooka jest od 4 lat – takie zmiany powinny być wprowadzane znacznie szybciej!

Zobacz na poniższym filmie, jak działa funkcja powiększania na Instagramie:


Obecnie zoom dostępny jest w aplikacji na urządzenia z systemem iOS, ale należy spodziewać się, że wkrótce pojawi się także na Androidzie. Czy na Windowsie? Hmm, chyba nie…

Aplikację Instagram pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: @Instagram