Jaki jest wiek użytkowników Snapchata?

Według najnowszych analiz na temat wieku użytkowników Snapchata wynika, że korzystają z niego nie tylko nastolatkowie.

Snapchat jest w zasadzie komunikatorem mobilnym, który zdominowany jest przez młodzież licealną i studentów, ale wyglada na to, że z aplikacji zaczyna korzystać coraz starsza grupa wiekowa.

Według najnowszej analizy firmy comScore, około 67,5 procent użytkowników smartfonów w wieku pomiędzy 18 i 24 lat korzysta ze Snapchata. Co ciekawe 38 procent użytkowników smartfonów w wieku od 25 do 34 lat korzysta z tej aplikacji. Osoby w wieku 35 lat i więcej stanowią 14 proc. użytkowników Snapchata, a więc mitem jest, że z appki korzystają tylko gimnazjaliści. Zaledwie trzy lata temu można było się pokusić o takie stwierdzenie udział wynosił wówczas odpowiednio 5 i 2 proc. dla wymienionych powyżej starszych grup wiekowych.

Społeczność Snapchata wchłonęła także rodziców, którzy szybko przekonali się, że jest to bardzo szybki i przyjemny sposób komunikowania się ze znajomymi. Na Snapchacie bowiem można udostępniać treści, których wielu nie odważyłoby się zamieścić na przykład na Facebooku.

Wiek użytkowników aplikacji Snapchat (kwiecień 2013 - kwiecień 2016)
Wiek użytkowników aplikacji Snapchat (kwiecień 2013 – kwiecień 2016)

The Wall Street Journal słusznie porównuje tę tendencję do tego, co stało się, kiedy rodzice zaczęli korzystać z Facebooka po kilku latach korzystania głównie przez studentów. W tym właśnie momencie serwis Marka Zuckerberga zamienił się w Naszą Klasę, gdzie zaczęto publikować zdjęcia dzieci i inne „eurogąbki”. Akurat na Facebooku każdy może sobie udostępniać co chce, a serwis i tak ma około 1,6 mld użytkowników i generuje +3,7 mld dolarów zysku rocznie.

Według analityka Gene’a Munstera z Piper Jaffray serwis społecznościowy musi przyciągać i być atrakcyjnym dla wielu grup wiekowych, aby generować sensowne zyski.

To prawda, że Snapchat jest jednym z najbardziej prywatnych serwisów społecznościowych, który ma szansę stać się potężnym tytanem podobnie jak Facebook. Zobacz także artykuł: Wciąż rośnie liczba użytkowników Snapchata.

źródło: comScore – Snapchat Breaking into the Mainstream as it Posts New Highs Across Age Segments