Wciąż rośnie liczba użytkowników Snapchata

Dlaczego Snapchat jest warty miliardy? Otóż dzienna liczba aktywnych użytkowników Snapchata rośnie w piorunującym tempie!

Według danych finansowych z zeszłego tygodnia finansowanie Snapchata przez różnych inwestorów wzrosło do 1,81 mld dolarów. Od 2011 roku, aplikacja będąca jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych zebrała ponad 2,6 mld dolarów i jest obecnie wyceniana na około 20 mld $.

Dlaczego zatem inwestorzy pompują tyle pieniędzy w aplikację mobilną, która wygenerowała zaledwie 59 mln dolarów przychodów w ubiegłym roku? Po pierwsze, Snapchat jest bardzo popularny wśród młodych Amerykanów i nie tylko. W dodatku najmłodsza generacja użytkowników traktuje aplikację jako podstawowe narzędzie komunikacji. Dla tej generacji użytkowników, takie serwisy społecznościowe jak Facebook czy Twitter to „narzędzia, z których korzystają rodzice”…

Co więcej, baza bardzo zaangażowanych użytkowników Snapchat bardzo szybko rośnie. Według najnowszych danych statystycznych liczba osób korzystających z tej appki wzrasta o około 50 proc. w porównaniu do kwartału roku minionego! Pod koniec 2015 roku, Snapchat miał 110 milionów aktywnych użytkowników, którzy codziennie wymieniają w sumie 10 mld snapów – te liczby są naprawdę imponujące i nie można ich lekceważyć.

Zobacz także: Jak ograniczyć użycie baterii przez Snapchata?

Dzienna liczba aktywnych użytkowników aplikacji Snapchat

źródło: Statista – Why Snapchat Is Worth Billions