Apple wysłało zaproszenie do prasy na WWDC 2016

Firma Apple rozesłała dzisiaj zaproszenie do prasy na Keynote Worldwide Developers Conference 2016, które odbędzie się 13 czerwca br.

WWDC16 logo

Dzisiaj firma Apple rozesłała zaproszenia do przedstawicieli prasy na doroczną konferencję Worldwide Developers Conference w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco. Keynote otwierające WWDC 2016 odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego, czyli o 19.00 czasu polskiego.

Zobacz także: Ruszyła rejestracja na WWDC16

Podczas konferencji Apple zaprezentuje prawdopodobnie nowe wersje systemów iOS 10 i OS X 10.12, a także nowe wersje tvOS i watchOS. Mobilny system operacyjny iOS 10, będzie posiadał podobno nowy zestaw bibliotek SDK dla programistów, aby można było zintegrować Siri z aplikacjami firm trzecich. Mówi się także o całkiem nowej wersji aplikacji dla usługi Apple Music. Nowa wersja ma być bardziej intuicyjna i lepiej integrować dostęp do róznych rodzajów multimediów (muzyki, filmów, podcastów).

Nowy system operacyjny OS X 10.12 na komputery Mac ma mieć ulepszoną przeglądarkę Safari oraz asystenta głosowego Siri na pokładzie.

Fani Apple’a będą mogli oglądać Keynote WWDC 2016 na żywo za pośrednictwem strony internetowej Apple na dowolnym urządzeniu z systemem iOS lub Mac, a także na urządzeniu Apple TV przez aplikację Apple Event.

źródło: Apple