Ruszyła rejestracja na WWDC16

Apple rozpoczęło rejestrację na tegoroczną konferencję WWDC 2016, można to zrobić do piątku 22 kwietnia 2016 roku i liczyć na szczęście.

WWDC16 logo

Wczoraj pisałem, że Siri zdradziło datę i miejsce tegorocznej konferencji Worldwide Developers Conference 2016, a dzisiaj firma Apple oficjalnie zaktualizowała swoje strony wydarzenia WWDC16. Przypomnijmy zatem, WWDC16 odbędzie się w dniach od 13 do 17 czerwca w Moscone West Convention Center w San Francisco, w tym samym miejscu od 10 lat z rzędu.

Keynote, czyli prezentacja otwierająca wydarzenie, odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca w Bill Graham Civic Auditorium. Konferencja Apple’a pozwoli twórcom aplikacji spotkać się z ponad 1000 inżynierami Apple’a. Oprócz tego będą mogli uczestniczyć w praktycznych warsztatach i ponad 100 sesjach technicznych.

Strona wydarzenia: developer.apple.com/wwdc

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych iOS i OS X (czyli iOS 10 i OS X 10.12). Uczestnicy konferencji będą mogli jako pierwsi zapoznać się z nowymi funkcjami, dzięki czemu uzyskają przewagę nad rozwojem własnych aplikacji. WWDC 2016 będzie przełomowym wydarzenie dla programistów, którzy kodują aplikacje na iOS-a i OS X w środowisku Swift.

Strona internetowa WWDC16

Konferencja WWDC stała się tak popularna, że Apple sprzedaje dość drogie bilety poprzez system loterii. Oznacza to, że oprócz chęci i 1599 dolarów, trzeba mieć jeszcze szczęście, żeby można było kupić bilet. Chetni mogą zarejestrować się już dzisiaj na stronie wydarzenia. Proces rejestracji potrwa do piątku 22 kwietnia 2016 r., do godziny 10.00 PDT, czyli do ok. 19.00 czasu polskiego. Apple powiadomi wylosowanych kandydatów do poniedziałku 25 kwietnia 2016 r. do godz. 5 pm PDT (u nas już będzie wtorek po północy).

Podobnie jak w ubiegłych latach, bilety dla programistów w wieku od 13 do 17 lat musza zakupić rodzice.

Rejestracja na WWDC16

W cenie biletu przewidziane są między innymi:

  • możliwość konsultacji z ponad 1000  inżynierami wspierających uczestników podczas 150 warsztatów praktycznych i wydarzeń,
  • dostęp do najnowszych innowacji, funkcji i możliwości systemów iOS, OS X, watchOS i tvOS – a także najlepszych praktyk w zakresie poprawy funkcjonalność, wydajność, jakości i wygladu tworzonych aplikacji,
  • nawiązanie nowych kontaktów z tysiącem programistów na systemy iOS, OS X, watchOS i tvOS z całego świata – w ubiegłym roku, 80 procent programistów brało udział w WWDC pierwszy raz (z ponad 70 krajów),
  • cykl spotkań towarzyskich dla uczestników na temat konkretnych zagadnień z prelegentami z danej dziedziny,

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć na żywo w WWDC16, Apple planuje transmitowanie specjalnych sesji online, zarówno za pośrednictwem strony internetowej jak i aplikacji mobilnej WWDC. Dla nieprogramistów, najciekawszym punktem programu będzie Keynote WWDC16 otwierające konferencję, które także będzie nadawane na żywo w internecie – o czym poinformujemy Was, gdy będę znanych więcej szczegółów.

źródło: Apple – Get Ready for WWDC16