INKS. to gra mobilna łącząca pinballa i sztukę

Gra mobilna INKS. zamienia zwykłą zręcznościówkę – wyjątkową grę w pinballa na smartfonie – w interaktywną sztukę.

INKS. - gra mobilna

Z pewnością graliście na smartfonie w jakąś odmianę pinballa, która obfitowała w głośna muzykę, kolorowe światełka i dużo krzykliwych efektów? Gra mobilna INKS. to nowe wcielenie pinballa i paintballa zarazem, która używa kolorów aby ożywić rozgrywkę.

W INKS. piłka pozostawia ślady po farbie, tworząc wyjątkowe wzory i ekspozycję kolorów po uderzeniu w odpowiednie elementy na planszy. W rezultacie, oprócz zdobywanych punktów powstają estetyczne wzory, które są równie ważne jak wysokie wyniki.

Atramentowe plamy i wzory są imponujące, wykonanie gry nie jest zaskoczeniem, bo powstało przy udziale twórców magicznego świata w grze Lumino City, która została wydana w 2014 roku i zdobyła serca milionów graczy mobilnych na całym świecie. Jak mówi Luke Whittaker, współzałożyciel i dyrektor kreatywny State of Play, nowa gra była inspirowana ich pierwszym sukcesem.

INKS. łączy w sobie zręcznościową grę logiczną z tworzeniem cudownych dzieł sztuki, które tworzy sterowana przez gracza piłka do pinballa. Ukryte bloki z farbami pękają, zostawiając żywe warstwy kolorów na płótnie, a piłka zostawia niepowtarzalne wzory.

Screeny z gry INKS. na iOS-a

W grze jest bardzo dużo poziomów do przejścia, a każdy następny stopniowo zwiększa poziom trudności. Wszyscy miłośnicy takich artystów jak Miro, Matisse, Jackson Pollock i Bridget Riley, będą mogli stworzyć własne wyjątkowe dzieło przywołujące znanych malarzy. Każdy wzór można udostępnić w mediach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Zobacz, jak wygląda powstawanie wielobarwnych wzorów w grze w pinballa:

Gra kosztuje 1,99 euro (ok. 8,70 zł) i dostępna jest na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad). Pobierzesz ją klikając na poniższy przycisk.

Pobierz aplikację w sklepie App Store