Czy tak będziemy korzystać ze smartwatcha w przyszłości?

Firma Samsung opatentowała kilka sposobów korzystania ze smartwatchów, które może wykorzystać w niedalekiej przyszłości.

Klawiatura na nadgarstku (smartwatch)

 

Samsung opatentował kilka ciekawych rozwiązań interfejsu smartwatcha, które sprawiłyby, że korzystanie z tego urządzenia byłoby bardziej użyteczne i wygodne.

Jedną z ciekawszych funkcji inteligentnych zegarków byłaby możliwość skanowania i rozpoznawania fizycznych obiektów, a następnie używanie zestawu projektorów do wyświetlania wirtualnego interfejsu użytkownika na dowolnych powierzchniach, w tym na przykład na ścianie, dłoni, nadgarstku lub nawet na palcach.

Detekcja obiektów przez smartwatcha

Podane przykłady pokazują użycie klawiatury telefonu, mapę nawigacyjną. Wszystkie wyświetlane elementy byłyby interaktywne, czyli można byłoby komunikować się z urządzeniem za pomocą zestawu czujników fotograficznych., które rozpoznawałyby ruchy użytkownika.

Patent nie ogranicza się do stosowania wirtualnego interfejsu tylko na pobliskich przedmiotach, ale uwzględnia także możliwość wyświetlania pełnowymiarowego Pulpitu na ścianie wprost z małego smartwatcha. Taka rozszerzona rzeczywistość na pewno pozwoliłaby na znacznie większe możliwości interakcji z urządzeniem.

Wyświetlanie Pulpitu ze smartwatcha na ścianie

Oczywiście musimy pamiętać, że jeśli coś jest opatentowane, to niekoniecznie musi być obecnie w fazie produkcyjnej, a nawet w fazie projektowania. Patenty służą ochronie pomysłów przed kradzieżą przez konkurencję. Czy nowy patent Samsunga oznacza, że jesteśmy coraz bliżej hologramizacji interfejsów mobilnych, które powoli przestają się mieścić na coraz mniejszych wyświetlaczach?

Mapy i klawiatura na nadgarstku ze smartwatcha

źródło: USPTO – Wearable Device and Control Method Thereof