Bushido Bear – niewinne niedźwiadki ninja

Gra mobilna Bushido Bear od Spry Fox to zabawna, kolorowa i pełna akcji gra, w której małe niedźwiadki sieją zamęt i krwawą jatkę.

Bushido Bear (gra mobilna od Spry Fox)

Studio Spry Fox wydało już kilka popularnych gier na urządzenia mobilna, w najnowszym tytule Bushido Bear śliczne małe misie toczą walkę z niebezpiecznymi wrogami. W grze Bushido Bear nie brakuje akcji, strategii i słodkich misiaczków, które ostrymi mieczami ścinają głowy przeciwnikom. Grafika utrzymana jest w bardzo przyjaznej i dziecinnej stylistyce, ale nie jest to raczej gra dla najmłodszych.

Miś, którym sterujemy przeciągając jednym palcem po ekranie urządzenia, wyposażony jest w dwa długie miecze z podwójnymi ostrzami. Różni przeciwnicy pojawiają się falami w losowych miejscach i atakują równie niebezpiecznymi broniami.

Gra rozpoczyna się krótkim wstępem opowiadanym przez jednego z członków Straży Leśnej, który pojawia się podczas gry i wyjaśnia jak walczyć z wrogami. Prosta mechanika przeciągnięcia palcem w odpowiednim miejscu, nie powinna sprawić nikomu trudności. Ważne jest jednak to, aby wykazać się refleksem i odpowiednim zarysowaniem ścieżki, aby za jednym razem zgładzić jak najwięcej intruzów. Przeciwnicy są w ciągłym ruchu, dlatego należy narysować ścieżkę w taki sposób, aby się z nimi nie zderzyć.

Screen z gry Bushido Bear

Zmiana położenia misia możliwa jest także przez dotknięcie ekranu w bezpiecznym miejscu (takim w którym nie znajduje się na linii wroga). Niektórzy leśni wojownicy poruszają się powoli, podczas gdy inni przyspieszają kroku i poruszając się i atakując własnymi ostrzami w poprzek ekranu.  Różnorodność wrogów i broni sprawiają, że zabawa staje się w pewnym momencie dosyć trudna, a do tego trzeba pokonać kilku bossów.

Istnieje kilka trybów gry, jednym z nich jest wykonywanie codziennie trzech zadań, które otrzymujemy od mistrza. Zadania mogą polegać na rozegraniu określonej liczby rund, przejścia zadanej liczby fal, czy zdobycia punktów. Po wykonaniu wszystkich zadań, otrzymujemy bonusy, które można wymienić na aktualizację i zwiększenie mocy naszych bohaterów.

Bushido Bear jest dostępna za darmo na Androida i iOS-a, w grze można usunąć reklamy za 4,99 euro, ale nie są na tyle irytujące, aby to było konieczne. W ustawieniach bohaterów możne także przyspieszyć upgrade’owanie zawodników, wielkość mieczy czy szybkość ataku. W grze znajdziemy 9 różnych misiów z różnymi dominującymi cechami. Przygoda rozpoczyna się od Ninja Bear i dość szybko uzyskujemy dostęp do Lone Club. Niedźwiedzie są odblokowywane po zdobyciu odpowiedniej liczby kart. Podczas oglądania reklam wideo w grze przyznawane są również karty i monety, dlatego warto od czasu do czasu skorzystać z tzw. Free Gift.  Jeśli zginiesz w trakcie walki z wykorzystaniem jednego niedźwiedzia, możesz go pomścić wybierając innych swoich zawodników, których odblokowałeś.

Bushido Bear - mobile game

W Bushido Bear można odblokować kilkanaście osiągnięć w Google Play i Game Center. Grę pobierzesz na smartfony i tablety z systemem Android i iOS, klikając na poniższe przyciski. Pomimo małych krwawych epizodów gra nie jest brutalna i mogą w nią grać także starsze dzieci.

 

Daj znać w komentarzu, czy podobają Ci się takie proste walki ninja? O ile akurat nie wpadłeś w wir rozgrywki, miłego grania!

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play