Do czego może służyć Smart Connector w iPhone’ie 7?

Na tajemniczym, japońskim schemacie iPhone’a 7 lub iPhone’a Pro pojawił się Smart Connector na tylnej części obudowy – do czego może służyć?

Od dłuższego czasu pojawiają się pogłoski, że Apple chce pozbyć się 3,5-milimetrowego gniazda słuchawkowego w najnowszym modelu iPhone’a 7 lub iPhone’a Pro. Użytkownicy mieliby korzystać ze złącza Lightning do podłączania swoich słuchawek.

Czy to dobry pomysł? Użytkownicy zastanawiają się jak mieliby podłączyć inne niż Apple’a słuchawki, albo jak słuchać muzyki przez słuchawki podczas ładowania iPhone’a? Jest kilka możliwości, pierwsza to bezprzewodowe ładowanie, choć z metalową obudową ta koncepcja nie wydaje się realna, druga to możliwość korzystania tylko z bezprzewodowych słuchawek.

Zakładając, że poniższy schemat może mieć coś wspólnego z rzeczywistością, można przypuszczać, ze Apple doda kolejne nieinwazyjne złącze Smart Connector do iPhone’a Pro (7? 7 Plus?), które zostało wykorzystane w iPadzie Pro do podłączania klawiatury.

Złącze Smart Connector w iPhone'ie 7 lub iPhone'ie Pro?
Złącze Smart Connector w iPhone’ie 7 lub iPhone’ie Pro?

Do czego może służyć Smart Connector – iPhone 7 Plus (iPhone Pro)

  • Do podłączenia klawiatury zewnętrznej: podobnie jak iPad Pro, iPhone 7 (Pro) może mieć możliwość podłączenia zewnętrznej klawiatury, jednak opierając się na schemacie, który rzekomo wyciekł, ciężko wyobrazić sobie, aby w tym miesjcu była podłączana klawiatura. idealnym miejscem byłaby dłuższa krawędź iPhone’a. Poza tym nie jestem pewien, czy ludzie chcą używać klawiatury zewnętrznej do iPhone’a?
  • Do podłączenia etui z dodatkową baterią: według niektórych analityków, złącze Smart Connector na tylnej obudowie iPhone’a może służyć do łatwego podłączenia specjalnej obudowy z dodatkową baterią. Z drugiej strony takie podejście mogłoby być koszmarem dla marketingowców Apple’a, bowiem z góry sugerowałoby, że bateria iPhone’a nie jest wystarczająco dobra. Warto przypomnieć, że żywotność baterii jest jednym z ważniejszych cech smartfona dla większości użytkowników.
  • Do przyłączenia magnetycznej ładowarki: Apple może zdecydować się na wprowadzenie nowej ładowarki magnetycznej, podobnej do tej, która używana jest do ładowania Apple Watcha. Taki sposób ładowania byłby zdecydowanie wygodniejszy niż za pomocą złącza Lightning. Użytkownicy mogliby również jednocześnie ładować smartfona i słuchać muzyki przez słuchawki podłączone do urządzenia. Natomiast lokalizacja złącza wciąż wydaje się niewygodna do podłączenia – nie sądzę, aby powtórzono błąd znany z Magic Mouse 2?
  • Inteligentne złącze: Apple może także wykorzystać to złącze do podłączenia wielu akcesoriów, o ile takie złącze w ogóle pojawi się w kolejnej generacji iPhone’a, który według innych doniesień w 2017 roku miałby być cały szklany

Zakładając, że powyższy schemat jest oryginalny (w co wątpię), co sądzisz o umieszczeniu i zastosowaniu nowego złącza Smart Connector w iPhone’ie 7 lub Pro?