iPhone z 2017 r. może mieć szklaną obudowę

Według najnowszych doniesień, w przyszłoroczny iPhone może mieć znowu szklaną obudowę a także ekran AMOLED.

Koncept iPhone'a ze szklaną obudową (tak będzie wyglądał iPhone w 2017r.?)

W nowym raporcie KGI od Ming-Chi Kuo – niezawodny analityk firmy Apple twierdzi, że w 2017 roku iPhone’a czeka znacząca zmiana w wyglądzie. Apple ma całkowicie zrezygnować z aluminiowej obudowy unibody na rzecz szklanej obudowy i nowego ekranu AMOLED. Kuo sugeruje już od jakiegoś czasu, że Apple powróci do wzornictwa nawiązującego do cieszącego się niegdyś popularnością iPhone’a 4. Tegoroczny model, prawdopodobnie iPhone 7, którego spodziewamy się we wrześniu 2016 roku, według Kuo nie zostanie drastycznie przeprojektowany w porównaniu do zeszłorocznych modeli.

Zmiana dizajnu może wynikać z faktu, że obecnie większość producentów stosuje obudowy wykonane z aluminium. Ci, którzy pamiętają iPhone’a 4, wiedzą, że był to dość ekstrawagancki pomysł, ale smartfon wyróżniał się na tle konkurencji i był urządzeniem premium. Pomimo, że ten model był najbardziej kruchy – każdy upadek to prawie pewny „pajączek” – to swoim wzornictwem nie miał sobie równych. Apple z pewnością będzie chciało odróżnić się od całej reszty i przewidywania Kuo mogą być całkiem trafne. Oby tylko szkło było pancerne! Analityk nie wyjaśnił, w jaki sposób Apple miałoby skonstruować całkowicie szklaną obudowę, ale z pewnością byłaby to duża zmiana – na razie musimy pozostawić to naszej wyobraźni.

Zobacz także: iPhone 7 na jakiego warto byłoby czekać

W iPhone’ach 4 i 4s zastosowano szkło z przodu i z tyłu, boki zbudowane były ze stali nierdzewnej, nowy iPhone z 2017 roku miałby być cały szklany. Oprócz zmiany wzornictwa, firma Apple miałaby wykorzystać nowy wyświetlacz AMOLED, który jest cieńszy i lżejszy – taka konstrukcja rekompensowałaby masę szklanej obudowy. Kuo nie wierzy, że kwestie związane z mniejszą odpornością na upadki będą przeszkodą w skonstruowaniu szklanego iPhone’a przez Apple’a. W ubiegłym tygodniu, Apple podobno podpisało umowę z Samsungiem, o wartości  2,6 mld dolarów, na dostawę paneli OLED dla wyświetlaczy iPhone’a.

Z pewnością Apple szykuje dużą zmianę na 2017 rok, w tym roku będzie tylko odświeżenie. Plotki z branży wskazują, że iPhone 7 będzie tylko lekko różnił się od iPhone’a 6s i w dużej mierze będzie podobny. Znaczącą różnica ma być podwójny tylny aparat, chociaż według niektórych zmiana dotyczyć będzie tylko 5,5-calowych iPhone’ów 7 Plus.

Co sądzisz o szklanej obudowie? Czy szklany iPhone z 2017 roku zyska sobie zwolenników? Już widzę te drop testy :)

źródło: 9TO5Mac – KGI: Apple to drop aluminum iPhone casing in 2017 in favor of new ‘all glass’ enclosure with AMOLED screen