Wiemy kiedy będzie WWDC 2016… od Siri

Siri informuje, że tegoroczna konferencja Apple WWDC 2016 odbędzie się od 13 do 17 czerwca w San Francisco.

WWDC 2016 - data i miejsce tegorocznej konferencji zdradza Siri

Siri potwierdza, że firma Apple planuje zorganizować swoją doroczną konferencję Worldwide Developers Conference (WWDC 2016) w dniach od 13 do 17 czerwca w San Francisco – centrum konferencyjnym Moscone West, gdzie wydarzenie odbywa się już od kilku lat.

Oficjalna data WWDC 2016 wyciekła dzięki uprzejmości asystenta głosowego Siri, który zapytany „When is WWDC?” odpowiada, że The Worldwide Developers Conference (WWDC) odbędzie się od 13 czerwca do 17 czerwca w San Francisco, i do tego bot jest bardzo podekscytowany!

Choć dzisiejsza informacja jest tylko oficjalnym potwierdzeniem terminu i miejsca konferencji, to terminy były już znane od stycznia, na podstawie rezerwacji w Moscone West. Miejsca w centrum Moscone były już zarezerwowane na pierwszy, drugi i czwarty tydzień czerwca, więc dla Apple’a pozostał tylko trzeci tydzień – czyli wspomniane wcześniej daty.

Biorąc pod uwagę, że Siri dostarcza informacji o konferencji Apple.’a, można się spodziewać, że już wkrótce rozpocznie się losowanie wejściówek na wydarzenie.

Zobacz, co Apple zaprezentowało na zeszłorocznej konferencji WWDC 2015.

Konferencja WWDC 2016 to kolejne interesujące wydarzenie dla programistów aplikacji mobilnych na iOS-a, ponieważ daje im szansę na kontakt z inżynierami Apple’a oraz uczestnictwo w wielu praktycznych warsztatach. Dla osób, które nie są programistami, jest to okazja na pierwsze spojrzenie na nowe wersje systemów iOS i OS X, a także przyjrzenie się z bliska zapowiedziom nowych produktów i usług Apple’a. W tym roku mogą to byc nowe iPhone’y, smartwatche Apple Watch i komputery Mac oraz na pewno nowa wersja systemu iOS 10 (czy może iOSX?).

źródło: Apple