Specjalna sekcja „Apps for Earth” w App Storze

Firma Apple uruchomiła specjalną sekcję „Apps for Earth” z aplikacjami mobilnymi z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Sekcja specjalna Apps for Earth w sklepie App Store

Tydzień przed Dniem Ziemi, Apple rozpoczęło specjalną akcję w sklepie App Store, która promuje to wydarzenie. Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS mogą wesprzeć finansowo fundację World Wildlife Fund, dokonując zakupów w wyróżnionych aplikacjach. Akcja trwa od dzisiaj do 24 kwietnia 2016 roku (dwa dni po Dniu Ziemi). Wszystkie środki zebrane w biorących udział w akcji aplikacjach zostana przekazane na WWF, która jest wiodącą na świecie organizacją ochrony przyrody i zasobów naturalnych – od lasów i oceanów do dzikich zwierząt i żywności.

Oto Niektóre aplikacje, które biorą udział w zbiórce pieniędzy: Angry Birds 2, Hearthstone, VSCO, Trivia Crack  i kilkadziesiąt innych. Oprócz promowania sekcji Apps for Earth, sklep App Store zmienił cały obszar z promowanymi aplikacjami na tematyczne kategorie związane z ekologią.

Oficjalna aplikacja WWF Together działa jako centrum pozyskiwania funduszy, a także daje użytkownikom ekskluzywną zawartość związana z Dniem Ziemi.

Wiele aplikacji zostało zaktualizowanych, aby podkreślić swój udział i partnerstwo z Apple’em i WWF oraz aby oferować eksluzywną zawartość.

Screen ze sklepu App Store z aplikacjami z okazji Dnia Ziemi 2016

Aby uzyskać więcej informacji na temat akcji realizowanych przez World Wildlife Fund, sprawdź oficjalną stronę internetową. Więcej szczegółów na temat udziału Apple’a w zakresie ochrony środowiska jest także dostępne na odrębnej stronie internetowej.

źródło: Macrumors, Apple, WWF