Jeszcze więcej stacji sieci 4G LTE ULTRA w Play

Po przyznaniu częstotliwości z zakresów 800 oraz 2600 MHz i opłaceniu do Skarbu Państwa ponad 1,7 mld zł Play konsekwentnie i szybko buduje nowoczesną sieć 4G LTE ULTRA.

Play 4G LTE ULTRA - nowe stacje

Zgodnie z zapowiedziami z początku lutego br. trwa proces wdrażania nowych stacji LTE w sieci komórkowej Play. Od 8 kwietnia 2016 r. Play uruchomiło już ponad 400 stacji w oparciu o uzyskane pasma przyznane zgodnie z wynikami postępowania aukcyjnego. Oznacza to, że w tym tempie bez trudu spełni swoją obietnicę uruchomienia 1000 stacji do końca czerwca 2016 roku.

Nowe stacje to przede wszystkim poprawa jakości sieci, zwiększenie jej przepustowości oraz lepszy zasięg na terenach nisko zurbanizowanych. Z perspektywy klientów Play przełoży się to na wyższy komfort korzystania z internetu i zwiększenie prędkości transmisji danych.

Oprócz wykorzystywanych nowych częstotliwości Play świadczy też swoje usługi dostępu do internetu nie tylko w oparciu o pasmo 1800, ale także 2100 MHz, którego rollout jest bardzo szybko realizowany. W efekcie obecnie zasięg sieci LTE w Play obejmuje ponad 81% populacji, a do ponad 40% populacji dociera zasięg sieci 4G LTE ULTRA. Przekłada się to na dostępność w 1406 miejscowościach, w tym 120 miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Polecamy artykuł porównanie ofert internetu mobilnego na kartę.

źródło: informacja prasowa