Kindle 8. generacji już w przyszłym tygodniu

Prezes Amazona, Jeff Bezos zapowiedział na Twitterze, że nowy flagowy Kindle 8. generacji zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

Amazon Kindle 8. generacji (kwiecień 2016)

Jeżeli zamierzałeś kupić najnowszy czytnik firmy Amazon – Kindle Voyage 7. generacji, to warto się wstrzymać do przyszłego tygodnia. CEO Amazona Jeff Bezos zamieścił przed chwilą tweeta, w którym informuje, że firma jest już prawie gotowa z wydaniem czytnika Kindle 8th generation – flagowego czytnika e-booków. Nowy Kindle 8 będzie prawdopodobnie nowszą wersją starzejącego się modelu Kindle’a, który ukazał się jesienią 2014 roku. Od tamtej pory pojawił się także Kindle Paperwhite 3. generacji z ekranem wysokiej rozdzielczości w bardzo przystępnej cenie.

Choć czytnik Kindle Voyage jest wciąż nieco mniejszy i lżejszy niż Paperwhite, posiada również podświetlany ekran i przyciski nawigacyjne, ułatwiające przewijanie stron w podróży, to wciąż jest najdroższym modelem czytnika ebooków Amazona.

W przyszłym tygodniu przekonamy się, w co nowego zostanie wyposażony Kindle 8. generacji, aby zasługiwał na zakup. Póki co Bezos nie zdradza żadnych szczegółów na ten temat.

Warto również zauważyć, że jest to dość nietypowy sposób zapowiedzenia nowego urządzenia – większość prezentacji urządzeń owianych jest wcześniej tajemnicą. Takie podejście może oznaczać, że nowy czytnik nie będzie rewolucjonizował rynku e-booków, a będzie jedynie odświeżoną wersją e-czytnika. Choć dowiemy się tego dopiero w przyszłym tygodniu.

Czytniki Kindle dominują na rynku w tym obszarze, więc prezes Amozona nie ma zbyt wiele do stracenia i może pozwolić sobie na taka ekstrawagancję :) Czekamy zatem co to będzie…

źródło: @JeffBezos