Tesla zaprezentowała budżetowy Model 3

Elon Musk, prezes firmy Tesla, zaprezentował budżetową wersję samochodu elektrycznego Model 3, którego cena zaczyna się od 35000 $.

Tesla Model 3

W przebudowanym hangarze w Los Angeles w Kalifornii został zaprezentowany przez CEO firmy Tesla, Elona Muska, długo oczekiwany samochód elektryczny Tesla Model 3. Jest to pierwszy samochód elektryczny firmy, który przeznaczony będzie do sprzedaży detalicznej na masowym rynku. Elon Musk ujawnił, że Tesla Model 3 pomieści pięć osób i będzie mógł przejechać 346 km na jednym ładowaniu akumulatora.

Standardowy Model 3 będzie mógł rozpędzić się do ok. 94 km/h w mniej niż 6 sekund i będzie kosztował  35000 dolarów, co stanowi połowę ceny obecnych flagowych modeli samochodów firmy, sedan Modelu S i crossover Model X.

Pomimo fotograficznych ograniczeń podczas prezentacji samochodu, serwis TechCrunch opublikował kilka dobrych strzałów czerwonego Modelu 3, który wygląda jak sportowa wersja Modelu S.

Elon Musk i Tesla Model 3

Model 3 posiada także funkcję autopilota wspomagającego jazdę. Sprzedaż Modelu 3 Tesli rozpocznie się pod koniec 2017 r. – do tego czasu firma ma podwoić liczbę swoich bezpłatnych, ekologicznych stacji ładowania na całym świecie. Model 3 jest próbą Tesli przeniesienia samochodów elektrycznych na rynek masowy i ma być kluczowym produktem dla przyszłego sukcesu firmy.

Czerwony Model 3 od Tesla

Zainteresowanie premierą nowego samochodu elektrycznego Tesli było ogromne, do tego stopnia, że Musk pochwalił się na scenie, że firma ma już złożonych ponad 115 000 rezerwacji! Zanim jeszcze zaprezentowano samochód!

Obszerniejsza galeria zdjęć czerwonego Modelu 3 jest dostępna na stronie TechCrunch. Na poniższym filmie możesz zobaczyć jak prezentuje się srebrny model samochodu.

Pojawiają się sugestie, że firma Apple pracuje nad własnym pojazdem elektrycznym Apple Car, czy Tesla wyprzedzi giganta technologicznego i zajmie miejsce na podium, zobaczymy.

Oficjalna strona Modelu 3: teslamotors.com/model3

Około 20-minutową prezentację Tesli, możesz obejrzeć w całości na poniższym wideo:

źródło: MacRumors