iOS 9.3.1 już we wtorek?

Apple wyda, prawdopodobnie we wtorek 29 marca, poprawkę systemu iOS 9.3.1, która wyeliminuje wykryte dotąd błędy.

Aktualizacja systemu iOS 9.3.1 - poprawki błedów

Wygląda na to, że zaledwie tydzień od udostępnienia mobilnego systemu operacyjnego iOS 9.3, Apple wyda szybką poprawkę iOS 9.3.1, która wyeliminuje najbardziej uciążliwe błędy wykryte w nowej wersji systemu.

Najnowsza aktualizacja przyniosła sporo nowości, a wraz z nimi także i błędów, które irytują użytkowników i uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie aplikacji mobilnych na iPhone’ie i iPadzie. Pierwszy problem pojawił się zaraz po instalacji uaktualnienia i uniemożliwiał aktywację starszych urządzeń z systemem iOS 9.3. Apple szybko zareagowało i wydało poprawkę, którą można było pobrać przez iTunesa po podłączeniu iPhone’a lub iPada do komputera.

Kolejny problem dotyka już większej liczby użytkowników, głównie posiadaczy nowych iPhone’ów 6 i 6s (ale nie tylko) i objawia się zawieszaniem aplikacji: Safari, iMessage, Notatki i innych, po próbie wejścia na hiperłącze. Pojawiło się kilka możliwych rozwiązań tylko dla przeglądarki mobilnej Safari, ale nie u wszystkich ono działa.

W związku z coraz większa liczbą zgłoszeń na forum pomocy i koncie @AppleSupport na Twitterze, firma z Cupertino już pracuje nad wydaniem szybkiej poprawki systemu iOS 9.3.1. Prawdopodobnie zostanie ona wydana w ciągu najbliższych dni, być może już we wtorek około godziny 19.00 czasu polskiego będzie można zainstalować poprawkę iOS 9.3.1 w trybie OTA (over the air).

W Google Analytics pojawiają się już pierwsze wejścia z oznaczeniem nowego systemu:

Pierwsze wejścia z urządzeń z systemem iOS 9.3.1 odnotowane w Google Analytics.
Pierwsze wejścia z urządzeń z systemem iOS 9.3.1 odnotowane w panelu Google Analytics.

Jak tylko pojawi się uaktualnienie, dam znać w osobnym wpisie.