F.lux na Androida dostępny do pobrania

Popularna aplikacja mobilna f.lux od teraz dostępna jest także do pobrania w sklepie Google Play na smartfony z systemem Android.

f.lux na Androida

Jeżeli obudziłeś się dzisiaj rano z uczuciem wyczerpania, zmęczenie nie chciało Cię długo puścić i obiecałeś sobie, że uporządkujesz swój rytm snu, to może nadszedł czas, aby wypróbować wstępną wersję beta aplikacji f.lux na Androida. Tak, to jest ta sama aplikacja f.lux, która cieszy się ogromną popularnością wśród właścicieli urządzeń ze zjailbreakowanym systemem iOS. Od teraz jest oficjalnie dostępna w sklepie Google Play na smartfony i tablety z systemem Google’a, ale są pewne ograniczenia i póki co nie wszyscy mogą ją zainstalować.

Jak wiadomo, widmo światła niebieskiego ma niesamowitą zdolność wpływania na nasz mózg i samopoczucie podczas snu. F.lux ma bardzo dobre opinie użytkowników iPhone’ów z jailbreakiem, którzy od dłuższego czasu korzystają z opcji dostosowania temperatury koloru wyświetlacza, aby odfiltrować światło niebieskie podczas korzystania ze smartfona w dzień i w nocy. W efekcie ma to zapewnić lepszy i zdrowszy sen.

Z leczniczych dobrodziejstw aplikacji mogą od teraz korzystać użytkownicy urządzeń z Androidem, ale tylko Ci, którzy mają dostęp do roota.

Zobacz także: FlexBright aplikacja z trybem nocnym na iOS-a

Aplikacja f.lux na Androida (screen) Aplikacja f.lux na Androida (screen)

Twórcy aplikacji zaznaczają, że aplikacja będzie prawie bezużyteczna bez dostępu do systemu plików root na smartfonie lub tablecie. Podkreślają również, że jest to wczesna wersja poglądowa appki f.lux i powinna działać na większości zrootowanych urządzeń z systemami Android Lollipop 5.x i Marshmallow 6.x.

Aplikacja nie będzie działać poprawnie na większości urządzeń  Samsung Galaxy z systemem Android 5.x i 4.x (KitKat). Istnieje także pewne ograniczenie korzystania z aplikacji, bowiem f.lux wymusza zamykanie niektórych aplikacji takich jak na przykład Netflix.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki (a obawiam się, że w większości przypadków niestety nie), to już teraz możesz wypróbować działanie i wpływ na sen nowej aplikacji f.lux. Interesujące jest to, że justgetflux upchnęło tę wersję aplikacji do sklepu Play, podczas gdy Google i Apple pracują niestrudzenie nad wdrożeniem podobnej funkcjonalności w swoich mobilnych systemach operacyjnych.

Tryb nocny (tzw. Night Shift) pojawi się w najnowszej wersji systemu iOS 9.3, która będzie dostępna już od przyszłego tygodnia. Google z kolei udostępni z kolei tę funkcjonalność  systemie Android N 7.0.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źrodło: Redmond Pie – F.lux App For Android Now Available, Download Now