FlexBright aplikacja z trybem nocnym na iOS-a

Apple zatwierdziło aplikację mobilną FlexBright, która posiada funkcję trybu nocnego i opcje podobne do f.lux.

FlexBright logo (aplikacja iOS)

W sklepie z aplikacjami mobilnymi na iOS-a App Store pojawiła się nowa aplikacja o nazwie FlexBright, który pozwala na ręczną regulację temperatury kolorów na wyświetlaczu iPhone’a lub iPada. Oznacza to, że jest to jedna z pierwszych aplikacji mobilnych form trzecich w App Storze, które umożliwiają sterowanie takimi ustawieniami. Dla przypomnienia dodam, że funkcji trybu nocnego (Night Shift), dostępna jest już jako natywna opcja w systemie iOS 9.3.

Co ciekawe, zeszłej jesieni aplikacja f.lux, która oferuje podobne funkcjonalności co FlexBright, została usunięta ze sklepu App Store. Aplikacja mobilna FlexBright mimo wszystko działa trochę inaczej, a mianowicie jest uruchomiona w tle i wysyła powiadomienia z monitem o ustawieniach temperatury podświetlenia wyświetlacza o każdej porze dnia.

FlexBright posiada inteligentny mechanizm, który przez cały dzień monitoruje ekspozycję na światło niebieskie i alarmuje użytkownika jeśli zostanie wykryte zmęczenie oczu. FlexBright monitoruje także ekspozycję na światło niebieskie i ostrzega, aby zmniejszyć jasność, gdy zbliża się czas snu – ma to zminimalizować wpływ światła niebieskiego na cykl snu użytkownika.

Aplikacja mobilna FlexBright na iOS-a

FlexBright była dostępna w sklepie App Store od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno, w wersji 2.0 dodano w niej opcje związane z filtrem światła niebieskiego i funkcję trybu nocnego.

Aplikacja dostępna jest do pobrania na iPhone’a i iPada w cenie 2,99 dolara w amerykańskim sklepie App Store. Niestety w polskim App Storze appka nie jest jeszcze dostępna.

Pobierz w App Store