SQUID pomoże organizować newsy z różnych źródeł

Aplikacja mobilna SQUID – Your News Buddy pozwala młodym ludziom zanurkować w świecie informacji w kreatywny sposób..

SQUID - Your News Buddy

Szwedzki startup Squid wydał swoją aplikację mobilną Squid-Your News Buddy, która jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku.

W aplikacji mobilnej SQUID – Your News Buddy użytkownik może samodzielnie wybierać tematy, które go pasjonują i potem czytać artykuły z najlepszych źródeł na jednej stronie głównej, bez potrzeby ciągłego przełączania ekranów. Wyjątkową cechą tej appki jest to, że targetem są głównie młodzi użytkownicy i to właśnie im dedykowane są takie opcje jak Kreśl, gdzie mogą pokazać swoją kreatywność i podzielić się tym ze znajomymi. Design opiera się głównie na dużych grafikach – tzw. „zdjecio-centryczność” artykułów pozwala skłonić młodych (i nie tylko) użytkowników do odkrycia czytania wiadomości na nowo jako ciekawego i bardzo łatwego zajęcia.

Polska jako bardzo szybko rozwijającym się krajem, dlatego nasz kraj wydał się firmie idealnym miejscem, aby zaprezentować swój produkt. Wkrótce aplikacja będzie dostępna także w innych krajach europejskich, ale to właśnie polscy użytkownicy mogą przetestować SQUID jako pierwsi na świecie!

SQUID - Your News Buddy - screen z aplikacji SQUID - Your News Buddy - screen z aplikacji

Twórcy skupili się na millenialsach, SQUID pozwala użytkownikom wybierać tematy, które ich najbardziej pasjonują, śledzić najnowsze wiadomości z tych kategorii i pokazać swoja kreatywność z najciekawszymi artykułami. Aplikacja zbiera najciekawsze artykuły z sieci i pozwala użytkownikom być zawsze na bieżąco z najświeższymi wydarzeniami jednocześnie dając możliwość by dzielić się nimi z najbliższymi w szybki i prosty sposób.

To co między innymi odróżnia SQUID od podobnych aplikacji to zestaw kreatywnych narzędzi, które sprawiają, że wiadomości stają się nie tylko ciekawe, ale i zabawne. Kiedy użytkownik klika na artykuły jest przekierowywany na stronę wydawcy czy blogera. W ten sposób w jednej aplikacji zapewniony jest dostęp do wszystkich ulubionych serwisów.

Zobacz jak działa SQUID – Your News Buddy

Chcemy pomóc młodszym generacjom na ponowne odkrycie czytania wiadomości jako ciekawego, wartościowego i wciągającego, codziennego zajęcia – Johan Othelius, CEO i założyciel SQUID APP.

Aplikacja jest już teraz dostępna za darmo w polskim sklepie Google Play i App Store. Jest dostępna w języku polskim, francuskim, włoskim i w wyjątkowym, międzynarodowym- angielskim. Wiele kolejnych języków dołączy do tej listy w 2016.

Funkcje aplikacji SQUID – Your News Buddy:

  1. Szeroki wybór tematów – personalizuj swoją prasówkę w zależności od tego co Cię interesuje. Obserwuj I przestawaj obserwować tematy kiedy tylko masz ochotę jednym kliknięciem. Jeśli chcesz przestać obserwować jakiś temat na dłużej przesuń palcem na jego nazwie, a on zniknie z listy.
  2. Najświeższe wiadomości  SQUID dostarcza Ci najświeższe aktualności z najlepszych źródeł dostępnych w Twoim języku. Wszystkie materiały możesz czytać na stronie wydawcy lub w wyjątkowym, przyjaznym dla użytkowników formacie.
  3. Wiadomości z całego świata – aplikacja Squid obecnie dostępna jest w kilku językach: polskim, angielskim (UK i międzynarodowym), francuskim i włoskim. Odkrywaj wiadomości z różnych zakątków świata zmieniając kraj w Ustawieniach.
  4. Dziel się artykułami – dziel się najciekawszymi artykułami ze swoimi najbliższymi przez media społecznościowe(Facebook, Messenger, Twitter, WhatsApp, LINE, etc.), e-mail czy SMS.
  5. Zachowaj artykuł na później – nie masz czasu przeczytać interesujacego Cię artykułu teraz? Nie martw się. SQUID pozwala Ci zachować artykuł na później i wrócić do niego w wolnej chwili. Wystarczy, że klikniesz „Przeczytaj później” a artykuł automatycznie zapisze się na Twojej liście.
  6. Kreśl i zaznaczaj – personalizuj artykuły i dziel się nimi prywatnie z najbliższymi. Naciśnij na ikonkę + a potem na nasze logo i uwolnij swoją kreatywność. Podkreślaj, rysuj, pisz i korzystaj z naszych naklejek by pokazać co czujesz.

Aplikacja mobilna SQUID została stworzona przez szwedzki startup Njuice AB ze Sztokholmu.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: informacja prasowa