Alto’s Adventure już w przyszłym tygodniu na Androida

Jedna z najlepszych gier na iOS-a – Alto’s Adventure – pojawi się w przyszłym tygodniu do pobrania w sklepie Google Play zupełnie za darmo.

Gra Alto's Adventure za darmo na Androida i Kindle Fire już 11 lutego 2016 r.

Alto’s Adventure to jedna z najlepszych gier, jakie pojawiły się na iPhone’a w ubiegłym roku. Gra jest arcywciagająca, i uprzedzam, jeśli zagrasz raz nie będziesz chcieć przestać! Jak przystało na dobra indie game, posiada piękne minimalistyczne wizualizacje, wciągającą mechanikę i chłodny soundtrack, które razem tworzą niefrasobliwie satysfakcjonujące doświadczenia. Gra należy do serii endless run, w której mamy do wykonania 3 zadania w 60 poziomach. W przejściu ich wszystkich pomoże Ci 6 bohaterów-snowboardzistów, w tym jedna lama :)

Twórca gry Ryan Cash ze Snowman ogłosił, że Alto’s Adventure pojawi się na urządzenia mobilne z Androidem już 11 lutego 2016 r. i będzie oferować identyczne doświadczenie co wersja na iOS-a, z jednym kluczowym wyjątkiem. Alto’s Adventure będzie dostępna za darmo w sklepie Google Play na smartfony i tablety z Androidem. Gra będzie dostępna także na Amazon Kindle Fire.

Cash wytłumaczył wczoraj na swoim blogu, dlaczego wersja gry na Androida będzie bezpłatna. Twórcy i wydawca nie chcą dopuścic do powstania pirackich podróbek i pozostali wierni soim wartościom i wizji gry. W sklepie Google Play tylko 5 proc. graczy zapłaciło za granie w Monument Valley na Androidzie! Ostatecznie zdecydowano, że gra będzie dostępna dla wszystkich bez dodatkowych opłat. Jednak to nie tylko kwestia piracenia gier przyczyniła się do takiego kroku. Takim tytułom jak Crossy Road i Threes, które oferowały darmowe wersje, nie przeszkodziło na zrobieniu dobrego interesu.

Zobacz także: Zestawienie niezwykłych Indie Games na smartfony i tablety

W grze będzie dostępna opcjonalna możliwość wsparcia twórców gry Alto’s Adventure i każdy kto będzie chciał wspomóc będzie mógł z niej skorzystać. Cała gra będzie wyglądać i działać identycznie jak pod iOS-em. Biorąc pod uwagę jakość tytułu, jestm gotowy zaufać twórcą, że gra podbije serca i smartfony także grających na urządzeniach z Androidem.

Gra jako jedna z nielicznych dostępna jest także na Apple TV – wierzcie lub nie, ale będziecie chcieli przejść ją do końca i zrobi Wam się smutno gdy dojdziecie do 60. poziomu. Mam nadzieję, że twórcy teraz rozszerzą przychody Alto!

Tymczasem, kto jeszcze nie grał na iPhone’ie lub iPadzie może pobrać grę ze sklepu App Store.

Pobierz w App Store

źródło: The Snowman Blog – Alto’s Adventure is launching on Android on February 11th