Facebook świętuje dzisiaj 12. urodziny

W czwartek 4 lutego, serwis społecznościowy Facebook obchodzi swoje 12-lecie pod hasłem „Dzień Przyjaciela”.

Facebook świętuje 12 lat - Dzień Przyjaciela

Facebook z okazji 12 lat istnienia świętuje wraz z użytkownikami serwisu „Dzień Przyjaciela”, skupiając się bardziej na tym co ważne, czyli użytkownikach i na przyjaźni.

Każdy korzystający z Facebooka może dzisiaj udostępnić specjalnie przygotowany film wideo z dobranymi zdjęciami użytkowników i ich znajomych. Podobnie jak w przypadku filmu podsumowującego rok, ten materiał również można edytować, aby wyciąć niewygodne ujęcia, a następie można zamieścić film na swojej osi czasu.

Oto przykładowy film z okazji Dnia Przyjaciela na Facebooku:

Warto przypomnieć, że od 2011 roku liczba użytkowników Facebooka podwoiła się z 750 mln do 1,59 mld. Sieć stała się także bardziej zagęszczona, oznacza to, że zaledwie średnio 3,57 kroków w serwisie dzieli nas od siebie.

Zagęszczenie użytkowników na Facebooku (średnia liczba kroków dzieląca użytkowników w sieci)
Zagęszczenie użytkowników na Facebooku (średnia liczba kroków dzieląca użytkowników w sieci)

Liczba aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca jest nieprecyzyjna. Ciężko stwierdzić, czy aktywny użytkownik był w serwisie 5 sekund czy kilka godzin. Można natomiast dowiedzieć, się jaki procent użytkowników powraca każdego dnia. Od 2013 roku procent ten wzrósł z o 3% do 65%. Najbardziej aktywnymi krajami są Kadana i USA, w których aż 77,1% użytkowników korzysta aktywnie z Facebooka:

Liczba użytkowników (statystyki dzienne, 2016)

źródło: Facebook Newsroom – Friends Day: Celebrating the Importance of Connections