Już 10 mln wykupionych subskrypcji Apple Music

Zaledwie w 6 miesięcy od startu usługi Apple Music, obecnie korzysta z niej 10 milionów płacących subskrypcję abonentów.

Apple Music ma już 10 mln subskrybentów

Według Financial Times, Apple osiągnęło pułap ponad 10 milionów płacących subskrybentów usługi Apple Music. Muzyczna usługa streamingowa Apple Music została uruchomiona w czerwcu 2015 roku oferując trzymiesięczny bezpłatny okres próbny. W październiku 2015 r. Apple ogłosiło, że użytkownicy wykupili 6,5 mln subskrypcji.

W listopadzie, Apple udostępniło swoją platformę muzyczną także dla użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android, którzy zapewne przyczynili się do wzrostu popularności usługi i przyrost nowych użytkowników.

Przekraczanie dziesięciu milionów jest istotnym i symbolicznym kamieniem milowym, który oznacza, że Apple Music jest już w połowie tak popularne jak Spotify z 20 mln aktywnych subskrypcji. Tak duży przyrost w 6 miesięcy jest imponujący, biorąc pod uwagę, że usłudze Spotify zajęło 6 lat, aby przekroczyć pułap 10 mln abonentów. Należy podkreślić, że wśród użytkowników Spotify są także Ci, którzy korzystają z serwisu w wersji bezpłatnej w zamian za emisję reklam między stremowanymi utworami, w sumie jest ich ok. 75 mln. (zobacz: Fast Fact of Spotify – press info)

Zobacz także jak wyglądał udział użytkowników muzycznych usług streamingowych, takich jak Spotify, Apple Music, Deezer, Pandora, Rhapsody, Tidal, w październiku 2015 r.

Apple postawiło także na wielu popularnych artystów, udostępniając tylko w swojej usłudze specjalne materiały gwiazd muzyki. W grudniu zeszłego roku, tylko w Apple Music można było obejrzeć wideo z koncertu promującego płytę Taylor Swift pt. „1989”.

Apple Music dostępne jest na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android oraz na komputery Mac i PC z przez program iTunes. Subskrypcja kosztuje 4,99 euro za miesiąc (ok. 22 zł) albo 7,99 euro (ok. 35 zł) w wariancie rodzinnym dla 6 członków rodziny.

źródło: Financial Times – Apple’s music streaming subscribers top 10m przez 9TO5Mac – Apple Music reportedly tops 10 million paying subscribers