Apple Music ma dużo subskrybentów, ale nie najwięcej

Usługa Apple Music ma ponad 6,5 miliona abonentów, którzy płacą za dostęp do serwisu, jednak Spotify wciąż jest liderem.

Podczas konferencji WSDJ, prezes Apple’a Tim Cook powiedział, że usługa Apple Music ma już 6,5 mln subskrybentów, którzy płacą za dostęp do tej usługi muzycznej.

To imponujące, zważywszy, że usługa dostępna jest od 30 czerwca 2015 roku. Niektórzy użytkownicy wciąż korzystają z bezpłatnego trzymiesięcznego okresu próbnego, a niektórym skończył się on 30 wrzesnia br. Zobacz jak zrezygnować z płatnej subskrypcji Apple Music.

Na poniższym wykresie widać, że liderem wśród muzycznych usług streamingowych jest Spotify (20 mln subskrypcji), tuż za nim Apple Music (6,5 mln), Deezer (6,3 mln), Pandora (3,9 mln), Rhapsody (3 mln) i Tidal (1 mln). Nie da się ukryć, że Spotify to jedna z najlepszych usług muzycznych na urządzenia mobilne, jednak Apple Music jest dopiero na początku swojej drogi i z pewnością można spodziewać się kolejnych atrakcji cenowych i funkcjonalnych.

Liczba płatnych subskrypcji popularnych usług streamujących muzykę (październik 2015)
Liczba płatnych subskrypcji popularnych usług streamujących muzykę (październik 2015)

Usługę Apple Music można włączyć na urzadzeniach Apple’a z systemem iOS 8.4 lub nowszym, ale wkrótce będą mogli z niej skorzystać użytkownicy Androida – można spodziewać się wówczas zwiększenia zainteresowania usługą.

źródło: Statista – Spotify Ahead of the Pack in Terms of Paying Users