MIUI 7.1 w wersji międzynarodowej OTA

Xiaomi zaczęło udostępniać międzynarodową wersję aktualizacji systemu MIUI 7.1 – nowej kompilacji opartej na Androidzie KitKat.

MIUI 7.1 - stabilna wersja międzynarodowa

Tak jak zapowiadano, wczoraj firma Xiaomi rozpoczęła udostępnianie aktualizacji swojego mobilnego systemu operacyjnego MIUI 7.1, a dzisiaj dostępna jest już do pobrania w trybie OTA międzynarodowa stabilna wersja tego systemu. W poniedziałek, kiedy po raz pierwszy wspomnieliśmy o aktualizacji, nie było wiadomo na jakiej wersji systemu Android będzie oparty MIUI 7.1, ale teraz znamy odpowiedź.

MIUI 7,1, podobnie jak MIUI 7.0, został oparty na systemie Android 4.4 KitKat. Największe zmiany, które znajdują się w najnowszym uaktualnieniu to:

  • File Explorer obsługuje ukryte foldery,
  • dodano nowe narzędzie Doodle do edycji zdjęć w Galerii,
  • łatwiejsze udostępnianie plików do innych urządzeń za pomocą Mi Drop,
  • oszczędzanie danych pozwala zaoszczędzić do 50% wykorzystania danych internetowych,
  • 6 wielkości tekstu do wyboru w tym XS.

Aktualizacja Global MIUI 7.1 dostępna jest na urządzenia: Xiaomi Mi 3, Xiaomi Mi 4, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi 4i, Xiaomi Redmi Note 4G, Xiaomi Redmi 2, Xiaomi Redmi 2 Prime, Xiaomi Redmi 1S, Xiaomi Redmi Note Prime, Xiaomi Redmi Note 2, Xiaomi Redmi Note 3G i Xiaomi Mi Pad.

Update systemu jest udostępniany sukcesywnie, dlatego na Twoim urządzeniu może pojawić się do pobrania w ciągu najbliższych dni.

Zobacz na poniższym filmie porównanie stabilności i wydajności urządzeń Xiaomi z systemem MIUI 6 i MIUI 7:

źródło: Changelog MIUI 7.1 Global Stable Build Now Rolling Out: Changelog & Download Links! via PhoneArena – Xiaomi starts pushing out MIUI 7.1; new build still based on KitKat