Smartwatch od New Balance i Intela w tym roku?

Podczas prezentacji na CES, firma Intel zdradziła, że wraz z New Balance pracuje nad sportowym smartwatchem opartym na Android Wear.

New Balance Digital Sport

Na wtorkowej konferencji podczas targów CES 2016, CEO Intela Brian Krzanich ujawnił, że firma podpisała umowę z New Balance na wyprodukowanie sportowego smartwatcha. Urządzenie naręczne będzie działało na systemie Android Wear, i jak wspomnieli Krzanich oraz CEO New Balance Rob Demartini na scenie CES, został zaprojektowany przez biegaczy i dla biegaczy. Inteligentny zegarek ma być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Smartwatch będzie posiadał technologię zaprojektowaną przez firmę Intel, a New balance będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie wyglądu zegarka. Firma sportowa wniesie swój wkład w zaprojektowanie algorytmów śledzenia aktywności fizycznej przez urządzenie.

Smartwatch jest tylko pierwszym krokiem we współpracy New Balance i Intela. Obie firmy sa partnerami New Balance Digital Sport, który zajmuje się rozwijaniem technologii związanej z wearables dla sportowców.

Ponadto prezes Krzanich wystąpił na scenie ubrany w parę butów treningowych New Balance z podeszwą wyprodukowaną za pomocą druku 3D. Obuwie zostało specjalnie dopasowane cyfrowo do stóp prezesa zarządu przy użyciu kamer Intel RealSense. Dzięki takiemu dopasowaniu można dobrać najodpowiedniejszy rozmiar i podeszwę drukowaną na miarę.

Buty New Balance z podeszwą wydrukowaną za pomocą technologii 3D dla prezesa Intela, Briana Krzanicha
Buty New Balance z podeszwą wydrukowaną za pomocą technologii druku 3D dla prezesa Intela, Briana Krzanicha

Na razie tego rodzaju dobór podeszwy do buta nie zostanie wprowadzony w sprzedaży detalicznej, ale z pewnością w przyszłości będziemy zamawiać byty i ubrania na podstawie dokładnych parametrów cyfrowych naszego ciała.

źródło: Engadget – Intel and New Balance are making a sports watch (and more), New Balance Press Release – New Balance lounches technology division to improving athlete perforformance