Centrala Ubera w Krakowie

Firma Uber otworzy pierwszą centralę w Europie Środkowej Center of Excellence w Krakowie.

Praca w centrali w Krakowie

Uber zainwestuje w Polsce 38 mln złotych na utworzenie pierwszego Center of Excellence w Europie Środkowej. Pierwsi pracownicy zaczną pracę w centrum w styczniu 2016 roku. Docelowo w krakowskim Uberze będzie pracować 140 specjalistów, którzy będą wspierać działania operacyjne Ubera w regionie.

Kogo zatrudni Uber w krakowskim Center of Excellence?

W krakowskiej centrali Ubera pracę znajdą przede wszystkim osoby znające płynnie języki obce. Firma będzie miała swoją siedzibę w Browarze Lubicz w centrum Krakowa, niedaleko dworca kolejowego. Inwestycja w pierwsze Center of Excellence w Europie Środkowej otrzymała wsparcie Biura Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej w Polsce oraz Amerykańskiej Izby Handlowej.

Center of Excellence w Krakowie to pierwsza tego typu inwestycja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a druga po irlandzkim Limerick na Starym Kontynencie. Centrum będzie ważnym punktem operacyjnym w regionie, a jego zadaniem będzie zapewnienie wysokiej jakości usług dla społeczności użytkowników i kierowców korzystających z aplikacji w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Polska to kraj, w którym mieszka wiele wykształconych i utalentowanych osób, dlatego łatwo było nam podjąć decyzję o otwarciu nowego Center of Excellence właśnie w Krakowie – mówi Jambu Palaniappan, dyrektor Regionalny Ubera w Europie Środkowej. — Jednocześnie, między innymi dzięki otwartości na firmy o charakterze innowacyjnym i technologicznym, Polska jest dla nas rynkiem strategicznym. Możliwość inwestowania w miastach, w których działamy, pozwala nam pozytywnie wpływać na sytuację ekonomiczną jeszcze większej liczby osób – dodaje.

Pracownicy Ubera z Warszawy
Pracownicy oddziału Uber Warszawa

W Polsce Uber wszedł na rynek 16 miesięcy temu i jest dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Uber oferuje różne usługi w 361 miastach w 67 krajach na całym świecie, a każdego dnia użytkownicy wykonują prawie 3 miliony przejazdów zamówionych przez aplikację mobilną.

Chcesz otrzymać kupon na pierwszy darmowy przejazd Uberem? Sprawdź nasze wrażenia z korzystania usług tego przewoźnika: Uber – mogę tak jeździć!

Oferty pracy w firmie Uber w Krakowie i Warszawie znajdziesz na stronie z ofertami pracy.

źródło: informacja prasowa przez Forbes – Uber wyłoży miliony na stworzenie centrali w Krakowie