Jony Ive płakał jak projektował…

W tym roku Apple wydało co najmniej 3 dziwnie zaprojektowane produkty, a to zdjęcie podsumowuje najlepiej nieprzemyślane projektowanie użytkowe.

Najgorsze projekty Apple'a z 2015 roku

Pokażę Wam jedno zdjęcie, które doskonale podsumowuje wszystkie tegoroczne wpadki projektowania użytkowego Apple’a – ciekawe, czy to miało jakiś cel, czy była to kwestia kolejnych kompromisów między wyglądem i użytecznością?

Produkty firmy Apple mają reputację najlepiej zaprojektowanych, zarówno pod względem dizajnu jak i użyteczności. Jednak w tym roku Jony Ive chyba płakał podczas gdy jego zespół projektował:

Poniższe zdjęcie pochodzi z konta na Twitterze parodiującego projekty Jony’ego Ive’a i doskonale podsumowuje nieudane projekty Apple’a z 2015 roku:

A zdjęcie zostało wyciągnięte z tego filmiku Jonathana Morrisona pt. The Worst Apple Designs of 2015!

Jak dotąd, jedyną odpowiedzią ze strony Apple’a na falę krytyki, była wypowiedź Tima Cooka, który na pytanie co myśli o tych wszystkich negatywnych opiniach na temat nowego etui Case Smart Battery, że wybór garbatego projektu ułatwia umieszczenie iPhone’a w akcesorium LOL.

Tu jeszcze jeden materiał pt. iPhone 6S Battery Case – Design Failure? poświęcony wyłącznie etui od Unbox Therapy:

Timie Cooku i firmo Apple nie idźcie tą drogą! Jeżeli firma wyznacza wysoki poziom swoich produktów, to tak dramatyczne obniżenie jakości wizualnej bądź użytkowej musi wywołać reakcję.

źródło: Apple, Tech Insider,