Bezpłatne Wi-Fi na cmentarzach w Moskwie

To jest znak czasu, na najważniejszych cmentarzach w Moskwie będzie darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

Darmowe W-Fi na cmentarzach w Moskwie

Od początku przyszłego roku, zwiedzający popularne moskiewskie cmentarze będą mogli połączyć się z bezpłatnym Wi-Fi. Następnym razem, gdy utkniesz w miejscu bez dostępu do internetu, przypomnij sobie, że nawet na niektórych cmentarzach w Moskwie będą darmowe hotspoty WiFi.

Dostęp do internetu bezprzewodowego pojawi się najpierw na Cmentarzu Nowodziewiczym, Trojekurowskim i Wagańkowskim – czyli najbardziej znanych w mieście, na których zostali pochowani między innymi najsławniejsi i najważniejsi Rosjanie. Władze miasta zdecydowały się zainstalować „strefy komfortu psychicznego”, w postaci punktów dostępowych Wi-Fi, aby ludzie mogli skorzystać z internetu, w celu sprawdzenia historii pochowanych postaci historycznych w tych trzech miejscach.

Urzędnicy chcą ułatwić dostęp pasjonatom historii i wszystkim gościom słynnych cmentarzy,  także do zlokalizowania grobów ludzi, takich jak prezydenta Rosji Borysa Jelcyna na Cmentarzu Nowodziewiczym. Ponadto, wyróżnione trzy cmentarze są przesiąknięte historią, i można je traktować jako skansen.

Wiele osób odwiedzających cmentarze w Moskwie to turyści, którzy przychodzą, aby odwiedzić groby znanych osób. Oczywiście, najlepszym miejscem do poszukiwania odpowiedzi jest internet, a dzięki bezpłatnemu dostępowi do internetu na cmentarzu, w tzw. strefach komfortu psychicznego, odwiedzający mogą na swoich smartfonach wyszukać potrzebnych informacji.

Pomysł godny naśladowania. Nie wiem jak wyglądają strony internetowe tych cmentarzy, ale jest jeszcze Google i Wikipedia.

źródło: BBC News – Russia: Famous Moscow cemeteries to install free wi-fi, Engadget – Moscow’s prominent cemeteries will get free WiFi, zdjęcie pochodzi ze stron: Пульс города, Официальный портал Мэра и Правительства Москвы – На столичных кладбищах запустят бесплатный Wi-Fi