ShiftWear – zaprojektuj animowany wzór na bucie

Trampki ShiftWear z codziennie innym, animowanym wzorem? To już nie przyszłość, dzięki aplikacji na smartfonie każdego dnia stworzysz własne, niepowtarzalne buty.

ShiftWear - buty z animowanym wzorem zaprojektowanym w aplikacji na smartfona

Pamiętasz samosznurujące się buty Nike z Powrotu do Przyszłości? To już przeszłość :) Buty naszych czasów to takie, które posiadają elektroniczny motyw, który możemy zmieniać każdego dnia. Buty ShiftWear posiadają elastyczny wyświetlacz (e-ink, e-papier), na którym można wyświetlać własnoręcznie zaprojektowany wzór lub motyw.

Jeśli jesteś osobą lubiącą niepowtarzalny styl, niekoniecznie blogerką modową, możesz kupić parę tenisówek ShiftWear i nosić codziennie modne i inne wzory. Biorąc pod uwagę cenę tych butów, może to być zarówno oszczędność pieniędzy oraz miejsca w szafce z butami (sic!). Znam takie osoby, których szafa zawalona jest różnokolorowymi trampkami – tak to opcja dla Was!

But ShiftWear z animowanym wzorem
But ShiftWear z animowanym wzorem

Twórcą projektu crowdfundingowego ShiftWear na Indiegogo jest David Coelho, który postawił sobie cel 25 000 $, ale uzbieranie 250 tys. dolarów może sprawić, że ten gadżet wearables stanie się rzeczywistością.

Zobacz stronę projektu na Indiegogo ShiftWear: Customize your kicks

Specyfikacja butów ShiftWear

Buty kosztują od 150 $ za krótki model L1 do 350 $ za wysokie sneakersy H1. Czyli od ok. 600 zł do 1400 złotych + koszty wysyłki z USA. Najtańsza wersja L1 jest limitowana

ShiftWear M1 Classic

Dostepne modele butów ShiftWear (L1, M1, H1)
Dostepne modele butów ShiftWear (L1, M1, H1)

Buty posiadają elastyczny e-wyświetlacz, na którym pojawia się zaprojektowana w aplikacji na smartfona (obecnie dostępna tylko na iPhone’a) kolorowa lub monochromatyczna animacja. Buty są wodoodporne i można je prać w pralce, a e-papier praktycznie nie zużywa energii, jeśli użyjemy statycznych obrazów zamiast animacji. Dzięki technologi Walk-N-Charge nigdy nie zabraknie mocy do wyświetlania motywu na trampkach.

Zobacz jak wyglądają animacje na e-papierowych butach ShiftWear:

źródło: ShiftWear™ – A Sneaker that gives the user complete creative control przez Engadget – E-paper sneakers change your style on the fly