iPad 2 najpopularniejszym modelem iPada

Poczciwy iPad 2 jest wciąż najczęściej używanym modelem tabletu Apple’a.

Udział modeli iPada (październik 2015)
Udział modeli iPada na świecie (październik 2015)

Według danych opublikowanych przez Localytics w październiku 2015 roku, iPad 2 jest najczęściej używanym modelem iPada na świecie, pomimo, że od 2011 roku pojawiło wiele innych lepszych modeli tabletu z Cupertino.

Na podstawie danych zebranych z ponad 50 milionów iPadów, iPady 2 stanowiły 20 proc. aktywnych urządzeń. Kolejnymi popularnymi modelami były iPad mini (18 proc.) i iPad Air na poziomie 17 proc.

Najnowsze flagowe modele – iPad Air 2 i iPad mini 4- stanowiły odpowiednio 9 proc. i 0,3 proc. Dla porównania, pierwszy iPad z 2010 roku, osiąga udział ok. 3 proc.

Localytics sugeruje, że rozbieżność wynika z dłuższych cyklów użytkowania niż ma to miejsce w przypadku iPhone’ów. Starsze modele iPadów nie mają się źle i zazwyczaj są zdecydowanie tańsze od flagowców z bieżącego roku.

iPad Pro potencjalnie może wprowadzić lekkie zamieszanie na rynku tabletów i samych iPadów. Najnowszy model to nie tylko lepszy sprzętowo tablet Apple’a, ale pierwszy iPad z dodatkowymi akcesoriami: rysikiem Apple Pencil oraz dodatkową klawiaturą. Wiele osób może zacząć używać iPada Pro jako tabletu lub laptopa.

Czy iPad Pro zdetronuje iPada 2? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Zobacz także: 6 powodów, aby kupić iPada Pro

źródło: Localytics – iPad Market Share Analysis: Will the iPad Pro dethrone the iPad 2?