Apple udostępniło tvOS 9.0.1

Apple wydało pierwsze uaktualnienie systemu tvOS 9.0.1 dla nowego Apple TV 4. generacji.

tvOS 9.0.1 dla nowego Apple TV

Zgodnie z naszymi zapowiedziami firma Apple wydała pierwszą aktualizację systemu operacyjnego tvOS 9.0.1 (build 13T402) dla czwartej generacji urządzenia Apple TV.

System tvOS 9.0.1 jest niewielką aktualizacją, która prawdopodobnie zawiera jedynie poprawki błędów i wydajności, które zostały wykryte od czasu premiery tvOS 30 października 2015 r.

Jak zaktualizować system tvOS do wersji 9.0.1?

Nową aktualizację tvOS 9.0.1 możesz pobrać w trybie OTA (over-the-air) wchodząc na nowym Apple TV do aplikacji Ustawienia → System → Uaktualnienia → Uaktualnij oprogramowanie.

Wcześniej sprawdź, czy urządzenie nie zostało automatycznie zaktualizowane. Wejdź do Ustawienia → Ogólne → To urządzenie, aby sprawdzić wersję zainstalowanego oprogramowania.

Zobacz także: Nowe Apple TV: porady, triki i przydatne ustawienia

Apple nie dostarczyło informacji o zmianach w wersji tvOS 9.0.1, więc dokładne informacje na temat nowości nie są jeszcze znane. Wszelkie nowości, które zauważymy dopiszemy do tego wpisu. Jeśli zauważysz jakieś znaczące zmiany daj znać w komentarzu.

Apple testuje już nową wersję systemu tvOS 9.1, która została wydana dla programistów aplikacji. Wersja 9.1 beta posiada udoskonalenia związane z połączeniem sieciowym, przewijaniem oraz obsługę wyszukiwania Siri w Apple Music.

źródło: Apple