Po raz pierwszy więcej wyszukiwań mobilnych

Ponad połowa wszystkich wyszukiwań w wyszukiwarce Google pochodzi obecnie z urządzeń mobilnych!

Amit Singhal - ponad 50% wyszukiwań na urządzeniach mobilnych

Firma Google prowadzi nieustającą walkę z konkurencją o właścicieli smartfonów korzystających z internetu, ale ostatnie dane sugerują, że i tak jest na czele. Wizeprezes wyszukiwarki Google Amit Singhal, powiedział dziś, że Google odnotowuje obecnie więcej niż połowę ze 100 miliardów wyszukiwań miesięcznie  pochodzących z urządzeń mobilnych.

Singhal, który przemawiał na konferencji Code Mobile organizowaną przez Recode w Half Moon Bay w Kalifornii, zdefiniował urządzenia mobilne jako urządzenia z ekranami mniejszymi niż 6 cali.

Po raz pierwszy, widzimy więcej wyszukiwań z urządzeń mobilnych niż z desktopów
— Amit Singhal, Google

Statystyka ma duże znaczenie, zwłaszcza, że Google bije się o internetowych użytkowników mobilnych z takimi gigantami jak Facebook i Apple. Google stawia na wyszukiwanie mobilne, ponieważ od zawsze generuje swoje przychody z reklam. Smartfony z Androidem, które sprzedawane sa na całym świecie, sa obecnie podstawą mobilnego ekosystemu Google’a. Jednak Facebook zyskuje coraz więcej dzięki swojej aplikacji mobilnej, która posiada własny mechanizm do generowania przychodu z reklam. Google walczy zatem, aby utrzymać swój udział z naszych nawyków przeglądania i wyszukiwania.

Apple z kolei skutecznie odcina mobilne reklamy internetowe w swoim systemie iOS i trzyma kontrolę nad własnymi przychodami z reklam na iPhone’ach i iPadach.

No cóż, walka o użytkownika mobilnego trwa już od dłuższego czasu i tort reklamowy jest cora bardziej pokrojony. Mimo wszystko większa liczba wyszukiwań mobilnych w wyszukiwarce Google świadczy o tym, że mobile staje się naszym pierwszym urządzeniem do przeglądania internetu!

źródło: The Verge – More than half of all Google searches now happen on mobile devices