Cztery lata temu zmarł Steve Jobs

Minęły 4 lata od śmierci CEO firmy Apple Steve’a Jobsa. Tim Cook wysłał dzisiaj list do pracowników, w którym upamiętnia swojego przyjaciela i szefa.

Steve Jobs Mac

Dokładnie cztery lata temu 5 października 2011 roku, w wieku 56 lat zmarł Steve Jobs – założyciel Apple’a, wizjoner i geniusz naszych czasów. Tim Cook wysłał do swoich współpracowników list w którym opisuje Jobsa jako genialną postać, jednocześnie zachęcając pracowników Apple’a do chwili refleksji i filozofii działania byłego szefa.

Świat stracił wizjonera, Apple wspaniałego, charyzmatycznego lidera i mentora, a niektórzy przyjaciela. Steve był wspaniały człowiek i jego priorytety były bardzo proste.

Tim Cook, który przejął dowodzenie na firmą z Cupertino przypomina, jakie dziedzictwo pozostawił po sobie Jobs, dziękując mu za to co po sobie zostawił: (…)Widzę to wszystko wokół nas: niesamowity zespół, który ucieleśnia jego ducha innowacyjności i kreatywności. Najwspanialsze produkty, które pokochały setki milionów klientów na całym świecie. Gwałtowny wzrost osiągnięć w dziedzinie technologii i architektury. Doświadczenia wywołujące zachwyt i zaskoczenie. Firmę, którą zbudował wkładając w to mnóstwo determinacji, aby zmieniać świat na lepsze (…) Kontunuując jego dzieło dziękuję w imieniu wszystkich, za to co zaczął, kim był i co po sobie zostawił.(…)

Cook został prezesem Apple’a 24 sierpnia 2011 roku, wprowadzjaąc iPhone’a 4s, równolegle z premierą systemu iOS 5 i iCloud, dzień przed śmiercią Jobsa.

Stve Jobs założył Apple’a wraz ze Steve’em Wozniakiem i Ronaldem Wayne’em w 1976 roku, został wyrzucony z firmy w 1985 roku, a następnie powrócił jako CEO w 1997 roku i pozostał w firmie aż do śmierci w 2011 roku. Nadzorował wprowadzenie kultowych produktów takich jak iMac, iPod, iPhone i iPad.