Dlaczego użytkownicy iPhone’a czasem widzą opcję Odrzuć?

Dlaczego podczas połączenia przychodzącego na iPhone’ach czasem pojawia się slider „Odbierz”, a czasem dwa przyciski „Odbierz” i „Odrzuć” połączenie?

Slider lub przycisk Odrzuć i Odbierz podczas połączenia przychodzącego na iPhone'ie

Wszyscy posiadacze iPhone’a na pewno nie raz widzieli jedną z powyższych opcji podczas połączenia przychodzącego. Ale na czym polega różnica i kiedy pojawia się opcja odrzuć?

Odpowiedź jest bardzo prosta i podyktowana wygodą użytkownika. W systemie iOS możliwe są dwa ekrany połączenia przychodzącego.

Ekran ze sliderem Odbierz

Pierwszy to ekran ze sliderem, który pojawia się zapewne częściej, wyświetlany jest w momencie gdy ktoś do nas dzwoni a iPhone ma zablokowany ekran – czyli w momencie kiedy nie korzystamy ze smartfona. Slider w takim przypadku jest bezpiezniejszy, ponieważ uniemożliwia przypadkowe odebranie telefonu, podczas wyjmowania z torby lub kieszeni.

Aby odebrać połączenie musimy wówczas przeciągnąć palcem po ekranie przycisk na sliderze.

Slider z opcją Odbierz - iPhone

Ekran z dwoma przyciskami Odrzuć i Odbierz połączenie

Drugi ekran połączenia przychodzącego pojawia się wtedy, gdy ktoś do nas dzwoni a my akurat korzystamy z jakiejś aplikacji mobilnej, lub po prostu mamy odblokowany ekran iPhone’a. Przyciski „Odrzuć” lub „Odbierz” połączenie są wówczas wygodniejsze i szybciej możemy odrzucić lub odebrac telefon.

Opcja z dwoma przyciskami Odbierz i Odrzuć połączenie - iPhone

Dodatkowe opcje podczas połączenia przychodzącego w systemie iOS

W przypadku obu ekranów dostępne są niezmienne dodatkowe opcje: Przypomnij i Wiadomość. Pierwsza opcja wycisza dzwonienie i ustawia przypomnienie o tym, żeby oddzwonić do osoby, która próbowała się z Tobą skontaktować. Opcja Wiadomość wysyła SMS-a do dzwoniącego, że oddzwonisz później lub masz spotkanie i nie możesz teraz rozmawiać. Możesz skorzystać z gotowych szablonów lub napisać własny tekst, odpowiedni do danej sytuacji i dzwoniącej osoby.