Najlepiej sprzedający się telefon na świecie to…

Pewnie większość z Was myśli, że iPhone, hehe – nie spodziewacie się pewnie takiej odpowiedzi, ale najlepiej sprzedającym się telefonem komórkowym do tej pory na świecie była Nokia 1100.

Najlepiej sprzedający się telefon komórkowy na świecie - Nokia 1100

Chociaż iPhone generuje największy przychód firmy Apple, a ostatni model z zeszłego roku – iPhone 6 sprzedał się w 71,5 mln egzemplarzy w ciągu 3 miesięcy, to w dalszym ciągu rekordzista jest telefon komórkowy Nokia 1100.

Nokia 1100 to telefon komórkowy z serii N10, który po raz pierwszy trafił na rynek w 2003 roku. Słuchawka posiadała spory monochromatyczny wyświetlacz, a bateria wytrzymywała do 7 dni przy intensywnym korzystaniu! Ten model działał w dwóch sieciach GSM 900/1800 i ważył zaledwie 93 gramy. Maksymalny czas czuwania wynosił ok. 400 godzin, czyli 16 dni i 16 godzin. Maksymalny czas rozmowy: 200 godzin.

Z dodatkowych funkcji posiadał alarm wibracyjny, latarkę oraz wymienną obudowę z antypoślizgowymi bokami a klawisze były odporne na ścieranie. Z innych innowacyjnych, jak na tamte czasy funkcji, telefon posiadał także: zegar, kalkulator, organizer, wygaszacz, tapety, profile, polskie menu, słownik T9, EMS, Smart Messaging (możliwość zapamietania so 25 elementów wysłanych i 25 odebranych), WAP, kompozytor dzwonków (w tym 36 preinstalowanych i 7 możliwych do stworzenia przez użytkownika) i pierwsze proste gry mobilne.

Kolorowe obudowy telefonu Nokia 1100

Sprzedano aż 250 mln sztuk telefonu Nokia 1100, dzięki czemu stała się najlepiej sprzedającym telefon i urządzeniem elektronicznym na świecie – do tej pory żadne urzadzenie nie pobiło tego rekordu.

To nie był smartfon, nie posiadał nawet kamery, ale dzielnie królował przez 5 lat, w ciągu których firma sprzedała około 250 milionów sztuk. Do tej pory, żaden inny model telefonu czy smartfona nie został sprzedany w takiej liczbie! Ba, Nokia 1100 była i wciąż jest także najlepiej sprzedającym się komercyjnym urządzeniem elektroniki użytkowej na świecie.

Pierwszy model telefonu Nokia 1100 był sprzedawany w dość przystępnej cenie około 100 dolarów. Choć Nokia 1100 już dawno nie jest produkowana, w 2009 roku zaczęły pojawiac się w sprzdaży modele tego klasyka za 32 000 dolarów!  Po pewnych modyfikacjach Nokie 1100 (tylko te wyprodukowane w Niemczech) służyły przestępcom do udawania innych numerów, co prowadzi do wykradania haseł do kont bankowych. Z tego powodu na rynku wtórnym komórki te osiągają wysokie kwoty.

Mieliście Nokię 1100? A może ktoś z Was ma ją do tej pory? Jeśli działa, może uda Wam się ją sprzedać za przyzwoitą sumę? To przecież już zabytek technologiczny :)

źródło: phoneArena – Did you know that the Nokia 1100 is the world’s best-selling handset?, Wikipedia – Nokia 1100