Użytkownicy smartfonów używają 3 aplikacji

Prawda jest taka, że użytkownicy przez prawie cały czas korzystania ze smartfona spędzają w 3 ulubionych aplikacjach.

Osoby korzystające ze smartfona coraz więcej czasu spędzają na korzystaniu z aplikacji mobilnych, a coraz mniej z internetowych przeglądarek mobilnych. Ale nie wszystkie aplikacje cieszą się taką samą popularnością i zaangażowaniem wśród smartfonowców.

Według statystyk firmy comScore, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych spędzają połowę czasu w swojej jednej ulubionej aplikacji mobilnej – na podstawie statystyk korzystania można się domyślać, że dla większości jest to aplikacja mobilna Facebooka. Prawie 80% czasu spędzają w swoich trzech najlepszych aplikacjach, a nawet do 96% czasu na korzystaniu z 10 ulubionych aplikacji mobilnych.

Jednak proucencie aplikacji mobilnych nie powinni się zniechęcać tym, że użytkownicy większość uwagi poświęcają trzem ulubionym aplikacjom. W wielu przypadkach, 3 najlepsze aplikacje to komunikatory i serwisy społecznościowe, które są w dużym stopniu wykorzystywane do konsumpcji mediów. Te aplikacje nie wypierają innych treści, wręcz przeciwnie, aplikacje social media stały się platformą dzięki której ludzie odkrywają i konsumuję inne treści z mobilnego świata.

Ten wykres pokazuje, ile czasu użytkownicy smartfonów w USA spędzają używając swoich ulubionych aplikacji mobilnych.

Czas korzystania z top 10 aplikacji mobilnych (% udział na poszczególne aplikacje)

źródło: comScore – The 2015 U.S. Mobile App Report via Statista – App Usage – It’s All About the Top 10