Crash testy iPhone’a 6s Plus

Czy iPhone 6s Plus się wygina? Jak reaguje na przypalanie, rysowanie i upuszczanie na ziemię? Zobacz na filmach, czy jest wytrzymały na uszkodzenia.

Seria testów wytrzymałościowych iPhone'a 6s i 6s Plus

Po zeszłorocznej aferze „Bend Gate” związanej z wyginaniem się iPhone’a 6, użytkownicy nowych modeli iPhone’a 6s i 6s Plus przystąpili do wnikliwych testów wytrzymałościowych nowych modeli smartfonów Apple’a.

Jeśli obawiasz się, że nowy iPhone 6s Plus wygina się pod naciskiem, to musisz najpierw zobaczyć ile potrzeba siły, żeby naprawdę go wygiąć. Obudowa wykonana z aluminium z serii 7000 jest bardzo wytrzymała, czego dowodzą filmy zamieszczone przez pierwszych niezależnych testerów. Przeciętny użytkownik nie jest już w stanie tak łatwo wygiąć iPhone’a.

Zamieściłem kilka filmów, dzięki którym nie musicie sami sprawdzać tego w domu (sic!).

Wyginanie iPhone’a 6s Plus (z ang. bend test)

Kolejny film, na którym zobaczysz również dokładny pomiar siły nacisku, jaka potrzebna jest do wygięcia aluminiowej obudowy iPhone’a 6s.

Wiemy już, że iPhone 6s i 6s Plus nie są tak podatne na zginanie, jak ich poprzednicy, ale jak bardzo wytrzymałe są na innego rodzaju uszkodzenia?

Przypalanie, rysowanie i wyginanie iPhone’a 6s (z ang. scracthed, burn, bend tests)

Na YouTube’ie pojawił się także kolejny film od JerryRigEverything, który pokazuje serię testów iPhone’a 6s w kilku skrajnych warunkach. Zobacz, co się stanie gdy potraktujesz ekran iPhone’a papierem ściernym, żyletką albo kluczami i monetami.

Wygląda na to, że panel z tyłu telefonu jest bardzo łatwo zarysować, jednak tylko gdy użyjemy naprawdę twardego materiału. Z pozytywnych rzeczy, wydaje się, że Apple postanowiła kontynuować korzystanie z syntetycznego szafiru za obiektywem kamery, dzięki czemu jest ona niemal niemożliwa do zarysowania.

Dotykowy ekran Touch 3D wydaje się być ognioodporny. Jeśli przypalimy lub podgrzejemy ekran płomieniem zapaliniczki, zauważamy, że piksele gasną – pojawia się czarna plama, która po schłodzeniu znika i piksele odzyskują kolor.

Jak reaguje iPhone na upuszczenia (z ang. drop test)?

Jeśli zastanawiasz się, czy ekran jest bardziej odpornyna pękanie, niż miało to miejsce w poprzednich latach, odpowiedź brzmi: nie. Test upadkowy iPhone’a 6s i 6s Plus możesz zobaczyć na poniższym filmie.

Uwaga: Jeśli kiedykolwiek spadł Ci telefon na betonowe podłoże lub posadzkę, ten film może wywoływać łagodną formę zespołu stresu pourazowego.

źródło: FoneFox, Unbox Therapy, PhoneBuff, JerryRigEverything