Darmowe Wi-Fi od Google’a na 400 stacjach w Indiach

Google planuje uruchomić bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu Wi-Fi na 400 stacjach kolejowych w Indiach.

Bezpłatny internet bezprzewodowy W-Fi w Indiach od Google'a

Gigant wyszukiwarek Google właśnie ogłosił, że w ciągu kilku najbliższych lat planuje wprowadzenie bezpłatnego dostępu do internetu mobilnego na 400 indyjskich stacjach kolejowych.

Dzięki współpracy z największą w Indiach siecią kolejową, Google podłączy do internetu aż 100 stacji do końca 2016 roku.

Uważamy, że jest to ważny element tworzenia dostępu do internetu dla ponad 300 milionów mieszkańców Indii, którzy już korzystają z internetu, a dla prawie miliarda, którzy jeszcze nie mieli okazji zostac internautami.
— CEO Google’a Sundar Pichai

Usługa będzie od samego początku bezpłatna, a pomysłodawcy postawili sobie za cel znalezienie sposobu, aby inicjatywa zarabiała na siebie.

Google wydało oświadczenie na swoim oficjalnym blogu zaraz po wizycie premiera Indii Narendra Modiego, który odwiedził także inne duże firmy w Dolinie Krzemowej, takie jak Tesla i Facebook.

Sundar Pichai i Narendra Modi

W ubiegłym roku, 100 milionów ludzi w Indiach skorzystało z internetu po raz pierwszy. Setki milionów mieszkańców wciąż nie ma dostępu do sieci, dzięki czemu kraj staje się rynkiem na którym duże firmy mogą rozszerzyć swoje usługi.

źródło: Business Insider – Google plans to bring free Wi-Fi to 400 train stations in India przez Google Official Blog – Bringing the Internet to more Indians—starting with 10 million rail passengers a day