Jaką oficjalną nazwę będzie miał Android M?

Zobacz klip „What’s M Gonna Be?” od pracowników Google’a Nat i Lo, w którym pada kilka prawdopodobnych nazw nowego Androida M.

Klatka z klipu pt. What's M gonna Be?

Odkąd w maju Google ogłosiło nowy system Android, internautów najbardziej intrygują dwa pytania: jak oficjalnie będzie nazywał się Android M oraz jaki będzie miał numer kompilacji (5.2 a może 6.0?). Odpowiedzi nie mają większego znaczenia i nie maja zupełnie wpływu na działanie mobilnego systemu operacyjnego Google’a. Ale lubimy domysły i kreatywność, stąd zgadywanie jest zawsze emocjonujące i sprawia wiele radości jeśli uda się trafić w sedno.

Zobacz także: Czy nowy Android M to Macadamia Nut Cookie?

Panuje względna, ogólna zgoda, że nowy Android będzie zaczynał się od litery M i będzie to wersja 5.2. Cukierkowa nazwa marketingowa kolejnego Androida M pozostaje oczywiście tajemnicą. Wśród mnóstwa opcji pojawiają się takie nazwy jak: Milkshake, Muffin czy Marshmallow.

Pracownicy Google’a Nat i Lo, którzy „nie są zaznajomieni” ze wszystkimi tajemnicami technologicznego giganta, opublikowali na YouTube’ie zabawny klip wideo pt. „What’s M Gonna Be?”, w którym wyśpiewują domysły na temat nazwy kolejnego Androida zaczynającej się od litery M. Co ważne nazwa musi być powiązana ze słodyczami, więc sorry Mentos… W każdym razie obie panie też nie mogą się doczekać kolejnego Androida i aż musiały nagrać teledysk (sic!)

Odłużmy walory muzyczne klipu na bok. Wideo kończy połówka robota, który jest dopiero malowany, ale jest biały i niektórzy sądzą, że przypomina Marshmallow, czyli ptasie mleczko. Do oficjalnej premiery na pewno nie poznamy odpowiedzi, więc z połówki białego robota równie dobrze może wyjść Muffin albo Mars.

źródło: GSMArena – Android M to be named Marshmallow, Googlers Nat and Lo suggest