Apple Magic Mouse 2 i klawiatura z Bluetooth 4.2

W sieci pojawiły się informacje na temat nowych akcesoriów bezprzewodowych od Apple, wkrótce ma zostać wydana nowa mysz Magic Mouse 2 oraz klawiatura bezprzewodowa z Bluetooth 4.2.

Apple Magic Mouse 2

Według doniesień (US Federal Communications Commission przez SlashGear) wkrótce mają pojawić się dwie nowe aktualizacje bezprzewodowych akcesoriów komputerowych firmy Apple. Ujawnione schematy Apple Magic Mouse sugerują, że będzie to mysz następnej generacji o nazwie Magic Mouse 2, niestety nie ma żadnych konkretnych informacji na temat marketingowej nazwy i możliwości myszy.

Nowe akcesoria na pewno będą działać w oparciu o nowego Bluetootha 4.2. Ostatnie generacje urządzeń działały na Bluetoothie 2.1. Sama aktualizacja Bluetootha powinna sprawić, że zauważymy znaczny wzrost żywotności baterii oraz bardziej niezawodną łączność między urządzeniami z którymi zostanie sparowana mysz lub klawiatura.

klawiatura bezprzewodowa Apple z Bluetooth 4.2

Tradycyjne baterie AA zostaną zastąpione zintegrowanymi akumulatorami litowymi, które będzie można ładować zamiast tak jak dotychczas wymieniać. To byłoby w zgodzie z ekologiczną misją Apple’a. Tę zmianę można zauważyć na schemacie klawiatury, gdzie brakuje walcowego kształtu , który był miejscem na baterie AA.

Zarówno bezprzewodowa klawiatura jak mysz Magic Mouse 2 przeszły już wszelkie testy, więc możliwe zostana zaprezentowane/użyte już przy nadchodzącym, wrześniowym Keynote Apple’a, podczas którego Apple zaprezentuje nowe iPhone’y.

Specyfikacja myszy Magic Mouse 2, na ujawnionych dokumentach:

Specyfikacja techniczna Magic Mouse 2

Specyfikacja techniczna bezprzewodowej klawiatury Apple:

Specyfikacja techniczna bezprzewodowej klawiatury Apple (2015)

źródło: 9TO5Mac – Apple Bluetooth LE 4.2 ‘Magic Mouse 2’ & new Wireless Keyboard hit the FCC