Apple udostępniło iOS 9 Public Beta 1

Nowa wersja systemu iOS 9 Public Beta 1 dostępna jest za darmo dla wszystkich, którzy zarejestrują się do publicznych testów systemu iOS.

iOS 9 Public Beta 1

Apple wydało już 3 betę systemu iOS 9 dla deweloperów, ale dopiero dzisiaj upubliczniło publiczną wersję pierwszej bety systemu iOS 9 dla tych, którzy zapisali się do publicznych testów systemu Apple’a.

Technicznie rzecz biorąc, jest to trzecia beta systemu iOS 9, która ukazała się wczoraj, ale jest to pierwsza wersja dla publicznych testerów. W tej wersji znajdują się te same funkcje i poprawki co w 3. becie, czyli: aplikacja Wiadomości (News), dostęp do Apple Music i Beats 1, nowe foldery dla iPada i nowy proces uwierzytelnienia dwuetapowego w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Pamiętajcie, żeby nie instalować wczesnej wersji beta na swoim głównym urządzeniu, ponieważ system jest jeszcze niestabilny i nie działa prawidłowo. My zainstalowaliśmy na iPadzie 3 i częste restarty są normą.

Jak zainstalować publiczną betę systemu iOS 9?

Jeśli chcesz za darmo zainstalować publiczną wersję iOS 9 Public beta 1, postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Wejdź na stronę Apple Beta Software na iPhone’ie lub iPadzie (tylko wtedy będzie można porać iOS 9 Beta Software Profile): appleseed.apple.com/sp/betaprogram
 2. Zaloguj się lub zarejestruj, używając swojego Apple ID
 3. Wejdź w zakładkę Enroll Your Devices i postępuj zgodnie z poleceniami na stronie (należy wykonać kopię zapasową urządzenia)
 4. Należy pobrać i zainstalować profil beta: iOS Beta Software Profile
 5. Zostaniesz poproszony o restart urządzenia.
 6. Po restarcie urządzenia wejdź w Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia
 7. Pobierz i zainstaluj iOS 9 Public Beta 1

Profil iOS 9 Beta Apple'a

System mobilny iOS 9 jest kompatybilny z następującymi urządzeniami z systemem iOS (wszystkie urządzenia, które otrzymały aktualizację do systemu iOS 8):

 • iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s
 • iPad Air 2, iPad Air, iPad 4, iPad mini, iPad 3, iPad 2
 • iPad mini 3, Retina iPad mini (iPad mini 2), iPad mini
 • iPod touch 5. generacji

Wraz z uruchomieniem wersji beta, jeszcze więcej osób dostanie szansę na wypróbowanie nadchodzącego systemu iOS 9, który został zaprezentowany na tegorocznym Worldwide Developers Conference. Finalna wersja systemu zostanie udostępniona już jesienią tego roku, zapewne wraz z premiera nowych iPhone’ów 6s.

źródło: Program Beta firmy Apple